To warsztat, w którym można opanować wiele umiejętności manualnych i jednocześnie nauczyć się projektowania i prototypowania technologii z wykorzystaniem metod numerycznych. Studenci sprawdzają się tutaj w kilku rolach: naukowców, technologów, konstruktorów, programistów. Jednocześnie zdobywają kompetencje, które umożliwiają im współpracę z przemysłem na równych zasadach.

Z czego można korzystać?

Studenci mają do dyspozycji roboty Kuka, Kawasaki oraz roboty pięcioosiowe, wielozadaniowe. Możliwości ich wykorzystania są nieograniczone i zależą wyłącznie od inwencji użytkowników. W warsztacie można też tworzyć własne urządzenia oraz ciekawe projekty naukowe.

W wyposażeniu pracowni znajduje się także laser. To maszyna pomocna dla osób, które uczą się kreować nowe przestrzenie projektowe. Można nim ciąć oraz rastrować (przetwarzać) wiele materiałów, np. papier, tekturę, drewno, materiały drewnopochodne, pleksi. Studenci korzystają również drukarek 3D, plotera termicznego, plotera frezującego oraz giętkarki DIWire.

Czego można się tu nauczyć?

To przestrzeń idealna do eksperymentowania, prowadzenia ciekawych projektów, przeprowadzania testów prototypów i urządzeń. Tutaj spotykają się studenci wszystkich specjalności – wyposażenie pracowni umożliwia im realizację pomysłów z pogranicza różnych dyscyplin.

Studenci projektują i tworzą obiekty 3D oraz prototypy ze styroduru, pianki tapicerskiej, styropianu. Uczą się obróbki drewna, materiałów drewnopochodnych, pleksi, poliwęglanów. Budują nowe konstrukcje, np. konstrukcje ażurowe przy pomocy giętkarki DIWire.

warsztat maszyn 1

MG 4205 790x527