Monika Rosińska

Historia designu, socjologia

Socjolożka i badaczka dizajnu. Interesuje ją interdyscyplinarne podejście do badania znaczeń dizajnu oraz praktyki projektowej. Autorka książki „Przemyśleć użycie. Projektanci. Przedmioty. Życie społeczne” (bęc zmiana, 2010) oraz przedmiotu „Design redefiniotions - status, practices, contexts”. Laureatka stypendialnego funduszu Rodziny Kulczyków za wybitne osiągnięcia naukowe, przyznawanego przez Fundację UAM (2012). Współpomysłodawczyni konferencji „NIEwidzidzilany DIZAJN”, organizowanej przez School of Form. Współpracuje także z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych „ę” w ramach sieci latających badaczy społecznych.