Dorota Kabała

Projektowanie systemu, struktury, produktu, opakowania

Projektantka. Specjalizuje się w projektowaniu dla branż sportowych oraz samych sportowców. Prowadząca studio We design for physical culture (www.wedesignforphysicalculture.com), pracujące dla producentów sprzętu sportowego oraz instytucji wspierających rozwój sportu i rekreacji. Projektuje m.in. dla marki Nobile - akcesoria do kitesurfingu nominowane do nagrody Dobry Wzór 2016, dla Stadionu Narodowego – limitowaną serię huśtawek i akcesoriów fitness, dla stoczni Northman – wnętrze jachtu śródlądowego. We współpracy z shaper’ami w Brazylii zgłębia tematkę powstawania desek surfingowych. Kuratorka i projektantka wystaw o sprzęcie sportowym, m.in. wystawy „In Motion” podejmującej temat innowacyjnego podejścia do mobilności w uprawianiu sportu. Dwukrotnie nominowana do nagrody Design Alive Awards. Członkini Fundacji The Spirit of Poland (www.spiritofpoland.pl). Wykładowczyni School of Form. Pasjonatka sportów wodnych.