Celem pracy było pokazanie drogi, jaką musi przejść zwierzę, aby zaspokoić potrzeby konsumenta. Już sama nazwa „przemysł mięsny” degraduje je do roli produktu. W projekcie podjęto próbę uświadomienia tego odbiorcom poprzez zestawienie dwóch rezultatów produkcji masowej – mięsa i przedmiotów codziennego użytku. Zdaniem autorki warto dążyć do zminimalizowania cierpienia zadawanego zwierzętom. Nie chodzi o zaprzestanie produkcji mięsa, wystarczy zmienić standardy – traktować zwierzę jak autonomicznie istotę zdolną do odczuwania bólu.

Projektantka: Zofia Holeczek

Promotorzy: Krzysztof Łukomski (Communication Design), Ewa Klekot (Antropologia)
Wymiary: dwa filmy wyświetlane równocześnie na ścianach, stół.

Interesujący projekt?
Poznaj specjalność communication design