Projekt mobilnego stołu służącego do wspólnego przygotowywania przetworów jest odpowiedzią na potrzeby współczesnych zabieganych ludzi, którzy pragną zatrzymać się choć na chwilę, by przypomnieć sobie, jak ważny jest bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem. Przetwórnia umożliwia powrót do rytuałów i korzeni. Przenosi w przeszłość, w której babcie robiły przetwory, przywołuje wspomnienia z dzieciństwa. Stół podzielony jest na sześć sektorów, każdy z nich obsługiwany przez inną osobę, według kolejnych etapów procesu przygotowywania przetworów.

Projektantka: Karolina Borowska/p>

Promotorzy: Agnieszka Jacobson-Cielecka (Domestic Design), Dawid Wiener (Psychologia)
Materiał: czarna płyta laminowana na antracyt, stal
Wymiary: 100x145 cm, wys. ok. 50 cm