Projektantka zadała sobie pytanie czy korzystanie z noża i widelca jest konieczne? Czy może sztućce są sztuczną barierą, którą stworzyliśmy, by ucywilizować i wyestetyzować samą czynność jedzenia? Zadając sobie takie pytania, projektantka zaaranżowała posiłek, którego celem było pobudzenie i stymulowanie zmysłów jego uczestników. Obserwacji poddane zostały ręce, gesty, interakcje. Wynikiem przeprowadzonych badań jest zestaw ceramicznych obiektów, które swoją formą prowokują do porzucenia sztućców i używania wyłącznie dłoni jako narzędzi. Dają też możliwość głębszego odczuwania walorów posiłku, poprzez odebrane przez skórę informacje o temperaturze, strukturze oraz fakturze jedzenia.

School of Form

Projektantka: Paulina Maria Masternak

materiał: glina kamionkowa, szkliwiona, formowana ręcznie
wymiary: 16 obiektów, max: 15x15x10cm