Podróże są nieodłącznym elementem życia. Historia Romów, rytuały ich życia, ekspresyjny, dziś uwspółcześniony folklor zainspirowały autorkę do stworzenia kolekcji „Homo Viator Est”. Zastosowała ona elementy watowe, by zabezpieczyć miejsca, które podczas podróżowania narażane są na największe obciążenie czy wysiłek. Transformatywne elementy pozwalają na dopasowanie się ubrania do potrzeb odbiorcy. Ważna stała się funkcjonalność podkreślona masywnymi kieszeniami, nietypowymi liniami cięć, kontrastową kolorystyką, odblaskowymi detalami, lekkością ubrań. W kolekcji outdoor skontrastowany jest z cygańską ekspresją.

Projektantka: Marianna Małkus

promotorzy: Grzegorz Matląg, Dawid Wiener (psychologia)
materiały: tkaniny sportowe, ortaliony, watowane elementy, odzież używana – patchwork, detale odblaskowe

Interesujący projekt?