katalog slider 03 790x547

Zapraszamy do lektury wyjątkowego katalogu pierwszych absolwentów School of Form. Wydawnictwo GRADUATION 1 zawiera m.in. obszerne cytaty najlepszych prac pisemnych, katalog projektów dyplomowych specjalności fashion, industrial, domestic i communication design oraz słowa wstępu autorstwa założycieli uczelni.

„(…) Absolwenci, których tu przedstawiamy, są naszą dumą i żywym dowodem na to, że nasz program się sprawdza. Prezentowane prace bardzo się od siebie różnią, tak jak różnią się ich autorzy. Tak brzmiała jedna z naszych obietnic: znajdziesz swoją drogę, odkryjesz, jakim jesteś projektantem. To zróżnicowanie jest bardzo czytelne i nie zależy tylko od specjalizacji projektowych, które wybrali absolwenci. Widać wyraźnie, jak różne są ich postawy i zainteresowania. Niektórzy podchodzą do projektowania tradycyjnie. Wykonując rzetelną pracę badawczą i porównawczą, projektują przedmioty, layouty, odzież. Innych o wiele bardziej interesują procesy, użycie metod projektowych do wywołania realnej zmiany. Dla jeszcze innych droga projektowa okazała się przede wszystkim podróżą w głąb siebie. Dla wszystkich najważniejsze wydaje się być pytanie: „po co i dla kogo wykonuję tę pracę?”, a także: „jakie są skutki uboczne i jak wygląda życie po życiu moich projektowych decyzji? (…)”.
/ Agnieszka Jacobson-Cielecka, GRADUATION 1, s. 5/

Studia z zakresu

Kadra

Jednym z kryteriów doboru wykładowców w School of Form jest ich aktywność zawodowa. Jedni projektują, wdrażają, realizują. Inni badają, opisują, publikują i wystawiają. Niektórzy wygrywają konkursy. Wśród nich jest już wielu naszych absolwentów.

Wojciech Dziedzic

Opiekun specjalizacji fashion design

Bianka Rolando

Opiekun specjalności communication design

Anita Basińska

Kierownik Katedry Projektowania Uniwersytetu SWPS (School of Form)

Agnieszka Jacobson-Cielecka

Dyrektor artystyczna School of Form

Nasi absolwenci

Wykształciliśmy już ponad 200 projektantów. Oto kilkoro z nich.

Aleksandra Rusak

Właściciel marki

Jest współzałożycielką M Á K - pracowni artystycznej zajmującej się kwiatami oraz naturalnymi instalacjami roślinnymi. Prowadzi ją wraz z mamą i bratem.

Kwiaty to ważny element rodzinnej historii, tradycja ich hodowli sięga 1904 roku. Pracownia M Á K myśli o kwiatach sezonowo, lokalnie, starając sie wpleść elementy koloru, kompozycji i przede wszystkim natury do wybranych wnętrz. Szczególnie ważne jest, by świeże i unikatowe kompozycje współgrały z przestrzeniami, dla których są przeznaczone.

www.mak1904.pl

Diligent

Właściciele marki modowej

Szymon Mrózek i Marta Pospieszna to właściciele marki Diligent oraz zwycięzcy pierwszej edycji Fresh Fashion Awards 2017. W nagrodę marka otrzymała 500 tys. złotych na kampanię promocyjną oraz sesję wizerunkową u Jana Kriwola. Jurorzy konkursu podkreślali, że Diligent zachwyciła ich niebywałą odwagą, indywidualizmem i oryginalnością.

www.diligentclothes.com

Maja Sobura

Industrial designer

Po zakończeniu industrial design rozpoczęła studia magisterskie na kierunku Design Products w Royal College of Art w Londynie, jednej z najlepszych uczelni na świecie kształcących w dziedzinie designu. Zaprojektowała m.in. nowe opakowania na żywność dla żołnierzy wyjeżdżających na misję. Opakowania są płaskie i formują się dopiero pod wpływem wlewanej do nich wody. Proszek znajdujący się w ściankach opakowania reaguje z wodą i podgrzewa jedzenie.

Jej projekt podłogi zwyciężył w  pierwszej edycji konkursu „Kreacje z Natury” organizowanego przez Barlinek Institute of Design.

www.majasobura.com

Współpraca z biznesem

Allegro

Studenci zaprojektowali serię opakowań do wysyłki produktów kupionych przez Allegro. Opakowania z jednej strony przyciągają atrakcyjną formą, a z drugiej prowokują do nadawania im drugiego życia oraz nowych, często zaskakujących funkcji.

Ikea

Wyzwaniem, przed którym stanęli studenci, było poznanie faktycznych potrzeb i nawyków młodych poznaniaków i takie zakomunikowanie wyników swoich badań zespołowi IKEA, by przełożyły się one na decyzje projektowe w obrębie sklepu w Poznaniu.

Skoda

Studenci zaprojektowali prototypy nowych produktów składających się z części przekazanego przez markę Škoda samochodu. Proces projektowy poprzedziła analiza potrzeb przyszłych użytkowników, badania nad samym przedmiotem i mechanizmami jego działania.

Reserved

Studenci zaprojektowali białą koszulę oraz tzw. małą czarną. Podczas warsztatów prowadzonych przez projektantów RESERVED uczestniczyli we wszystkich etapach powstawania produktu – od koncepcji po prototypowanie aż po odszycie kolekcji odzieży.

Administratorem danych jest SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny z siedzibą przy ul. Chodakowskiej 19/31, 03-815 Warszawa. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji handlowych drogą elektroniczną. Każdej osobie podającej swoje dane przysługuje prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.