katalog slider 03 790x547

Zapraszamy do lektury wyjątkowego katalogu pierwszych absolwentów School of Form. Wydawnictwo GRADUATION 1 zawiera m.in. obszerne cytaty najlepszych prac pisemnych, katalog projektów dyplomowych specjalności fashion, industrial, domestic i communication design oraz słowa wstępu autorstwa założycieli uczelni.

„(…) Absolwenci, których tu przedstawiamy, są naszą dumą i żywym dowodem na to, że nasz program się sprawdza. Prezentowane prace bardzo się od siebie różnią, tak jak różnią się ich autorzy. Tak brzmiała jedna z naszych obietnic: znajdziesz swoją drogę, odkryjesz, jakim jesteś projektantem. To zróżnicowanie jest bardzo czytelne i nie zależy tylko od specjalizacji projektowych, które wybrali absolwenci. Widać wyraźnie, jak różne są ich postawy i zainteresowania. Niektórzy podchodzą do projektowania tradycyjnie. Wykonując rzetelną pracę badawczą i porównawczą, projektują przedmioty, layouty, odzież. Innych o wiele bardziej interesują procesy, użycie metod projektowych do wywołania realnej zmiany. Dla jeszcze innych droga projektowa okazała się przede wszystkim podróżą w głąb siebie. Dla wszystkich najważniejsze wydaje się być pytanie: „po co i dla kogo wykonuję tę pracę?”, a także: „jakie są skutki uboczne i jak wygląda życie po życiu moich projektowych decyzji? (…)”.
/ Agnieszka Jacobson-Cielecka, GRADUATION 1, s. 5/

Studia z zakresu

Kadra

Jednym z kryteriów doboru wykładowców w School of Form jest ich aktywność zawodowa. Jedni projektują, wdrażają, realizują. Inni badają, opisują, publikują i wystawiają. Niektórzy wygrywają konkursy. Wśród nich jest już wielu naszych absolwentów.

Wojciech Dziedzic

Opiekun specjalizacji fashion design

Bianka Rolando

Opiekun specjalności communication design

Anita Basińska

Kierownik Katedry Wzornictwa Uniwersytetu SWPS (School of Form)

Agnieszka Jacobson-Cielecka

Dyrektor artystyczna School of Form

Nasi absolwenci

Wykształciliśmy już ponad 200 projektantów. Oto kilkoro z nich.

Filip Król

Interior designer

Obecnie pracuje jako interior designer dla marki Škoda. Jest laureatem konkursu  MoveAward 2016. Międzynarodowe jury wyróżniło jego pracę dyplomową dotyczącą mobilności w 2030 roku i przyznało staż w dziale projektowym marki Mercedes-Benz.  W 2017 roku zajął pierwsze miejsce w konkursie „Mazda Design 2017/37 – Piękno Przyszłości” w kategorii Przestrzeń i nagrodę 10 tys. za projekt wnętrza Mazdy Przyszłości – „Post-automotive”.

Hanna Pałczyńska

Visual Merchandiser

Obecnie pracuje jako specjalistka ds. wystawiennictwa i akcji komercyjnych w IKEA. Zajmuje się projektowaniem i aranżacją wnętrz w przestrzeniach sklepów. Projektuje także przestrzenie sezonowe, odpowiada za strefę networkingową i strefę spotkań dla festiwalowej publiczności na Gdynia Design Days. Niezwykle istotne jest dla niej rzemiosło; tworzy naczynia z porcelany, zajmuje się także stolarstwem – ostatnio zaprojektowała i wykonała między innymi komodę przeznaczoną do małych przestrzeni mieszkalnych. Interesuje się też trendwatchingiem.

Jej projekt edukacyjnej gry karcianej dla dzieci i młodzieży „Gratowóz” zdobył pierwsze miejsce w konkursie na gadżet ekologiczny, organizowanym w ramach kampanii edukacyjnej w Poznaniu i okolicach (2015).

Magda Gąsiorowska

Product developer

Obecnie pracuje jako product developer w firmie NAP. Współpracuje także z magazynem „Monogram”, gdzie wraz z Justyną Strociak opiekuje się działem „Sztuka Projektowa”. Pracowała w Zieta Prozessdesign, w którym odpowiadała za projektowanie produktu, rozwiązywanie problemów technologicznych oraz nadzór wykonawczy obiektów o zróżnicowanej skali, głównie w technologii FiDU. Za największe wyzwanie uważa pracę na stanowisku project managera rzeźby NAWA, która stanęła na Wyspie Daliowej we Wrocławiu. W pracowni Oskara Zięty uczestniczyła również w tworzeniu serii stołów G-Table, krzeseł J-Chair i parawanu Sonar. Jej projekt dyplomowy – rękaw IMMU wykonany wraz z Justyną Strociak – był pokazywany na licznych wystawach i festiwalach, m.in. w Eindhoven, Tallinie, Kolonii, Gdyni i Łodzi.

www.magdagasiorowska.com

Współpraca z biznesem

Allegro

Studenci zaprojektowali serię opakowań do wysyłki produktów kupionych przez Allegro. Opakowania z jednej strony przyciągają atrakcyjną formą, a z drugiej prowokują do nadawania im drugiego życia oraz nowych, często zaskakujących funkcji.

Ikea

Wyzwaniem, przed którym stanęli studenci, było poznanie faktycznych potrzeb i nawyków młodych poznaniaków i takie zakomunikowanie wyników swoich badań zespołowi IKEA, by przełożyły się one na decyzje projektowe w obrębie sklepu w Poznaniu.

Skoda

Studenci zaprojektowali prototypy nowych produktów składających się z części przekazanego przez markę Škoda samochodu. Proces projektowy poprzedziła analiza potrzeb przyszłych użytkowników, badania nad samym przedmiotem i mechanizmami jego działania.

Reserved

Studenci zaprojektowali białą koszulę oraz tzw. małą czarną. Podczas warsztatów prowadzonych przez projektantów RESERVED uczestniczyli we wszystkich etapach powstawania produktu – od koncepcji po prototypowanie aż po odszycie kolekcji odzieży.

Administratorem danych jest SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny z siedzibą przy ul. Chodakowskiej 19/31, 03-815 Warszawa. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji handlowych drogą elektroniczną. Każdej osobie podającej swoje dane przysługuje prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.