Celem projekt "PSIE Human-Animal Interaction w kontekście wspomagania szkolenia psów i komunikacji z nimi" było zarysowanie możliwości stworzenia systemu rozwiązań wspierających właściciela w uczeniu psa podstawowych czynności (takich jak chodzenie na luźnej smyczy) oraz rozwiązywaniu problemów (np. z reakcją na nietypowe sytuacje). Jej zwieńczeniem jest opracowanie dwóch obiektów i aplikacji, z których pierwsze służy za przykład tego, jak nieskomplikowane technicznie narzędzie może ułatwić codzienną naukę, a drugie z rozwiązań jest projektem znacznie bardziej złożonym o wielu zastosowaniach i bogatej perspektywie rozwoju.

School of Form | Projekty studentów

School of Form | Projekty studentów

Projektantka: Marta Jagielska
promotor: Agnieszka Szóstek (communication design), Dawid Wiener (psychologia)

Interesujący projekt?
Poznaj specjalność communication design

Studia z zakresu

Kadra

Jednym z kryteriów doboru wykładowców w School of Form jest ich aktywność zawodowa. Jedni projektują, wdrażają, realizują. Inni badają, opisują, publikują i wystawiają. Niektórzy wygrywają konkursy. Wśród nich jest już wielu naszych absolwentów.

Wojciech Dziedzic

Opiekun specjalizacji fashion design

Bianka Rolando

Opiekun specjalności communication design

Anita Basińska

Kierownik Katedry Projektowania Uniwersytetu SWPS (School of Form)

Agnieszka Jacobson-Cielecka

Dyrektor artystyczna School of Form

Nasi absolwenci

Wykształciliśmy już ponad 200 projektantów. Oto kilkoro z nich.

Diligent

Właściciele marki modowej

Szymon Mrózek i Marta Pospieszna to właściciele marki Diligent oraz zwycięzcy pierwszej edycji Fresh Fashion Awards 2017. W nagrodę marka otrzymała 500 tys. złotych na kampanię promocyjną oraz sesję wizerunkową u Jana Kriwola. Jurorzy konkursu podkreślali, że Diligent zachwyciła ich niebywałą odwagą, indywidualizmem i oryginalnością.

www.diligentclothes.com

Hanna Pałczyńska

Visual Merchandiser

Obecnie pracuje jako specjalistka ds. wystawiennictwa i akcji komercyjnych w IKEA. Zajmuje się projektowaniem i aranżacją wnętrz w przestrzeniach sklepów. Projektuje także przestrzenie sezonowe, odpowiada za strefę networkingową i strefę spotkań dla festiwalowej publiczności na Gdynia Design Days. Niezwykle istotne jest dla niej rzemiosło; tworzy naczynia z porcelany, zajmuje się także stolarstwem – ostatnio zaprojektowała i wykonała między innymi komodę przeznaczoną do małych przestrzeni mieszkalnych. Interesuje się też trendwatchingiem.

Jej projekt edukacyjnej gry karcianej dla dzieci i młodzieży „Gratowóz” zdobył pierwsze miejsce w konkursie na gadżet ekologiczny, organizowanym w ramach kampanii edukacyjnej w Poznaniu i okolicach (2015).

Michał Wiśniewski

Student w Central Saint Martins

Obecnie jest studentem I roku w Central Saint Martins, najlepszej szkole z dziedziny projektowania mody na świecie. Jego prace były prezentowane podczas Gdynia Design Days, wydarzenia „Ogrodniczki” w Goethe Institut w Warszawie oraz na wystawie „Waste not” podczas International Fashion Showcase w ramach London Fashion Week 2017. W 2017 został laureatem drugiej nagrody w ramach programu stypendialnego firmy YES.

Współpraca z biznesem

Allegro

Studenci zaprojektowali serię opakowań do wysyłki produktów kupionych przez Allegro. Opakowania z jednej strony przyciągają atrakcyjną formą, a z drugiej prowokują do nadawania im drugiego życia oraz nowych, często zaskakujących funkcji.

Ikea

Wyzwaniem, przed którym stanęli studenci, było poznanie faktycznych potrzeb i nawyków młodych poznaniaków i takie zakomunikowanie wyników swoich badań zespołowi IKEA, by przełożyły się one na decyzje projektowe w obrębie sklepu w Poznaniu.

Skoda

Studenci zaprojektowali prototypy nowych produktów składających się z części przekazanego przez markę Škoda samochodu. Proces projektowy poprzedziła analiza potrzeb przyszłych użytkowników, badania nad samym przedmiotem i mechanizmami jego działania.

Reserved

Studenci zaprojektowali białą koszulę oraz tzw. małą czarną. Podczas warsztatów prowadzonych przez projektantów RESERVED uczestniczyli we wszystkich etapach powstawania produktu – od koncepcji po prototypowanie aż po odszycie kolekcji odzieży.

Administratorem danych jest SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny z siedzibą przy ul. Chodakowskiej 19/31, 03-815 Warszawa. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji handlowych drogą elektroniczną. Każdej osobie podającej swoje dane przysługuje prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.