Hanna Pałczyńska

Visual Merchandiser

Obecnie pracuje jako specjalistka ds. wystawiennictwa i akcji komercyjnych w IKEA. Zajmuje się projektowaniem i aranżacją wnętrz w przestrzeniach sklepów. Projektuje także przestrzenie sezonowe, odpowiada za strefę networkingową i strefę spotkań dla festiwalowej publiczności na Gdynia Design Days. Niezwykle istotne jest dla niej rzemiosło; tworzy naczynia z porcelany, zajmuje się także stolarstwem – ostatnio zaprojektowała i wykonała między innymi komodę przeznaczoną do małych przestrzeni mieszkalnych. Interesuje się też trendwatchingiem.

Jej projekt edukacyjnej gry karcianej dla dzieci i młodzieży „Gratowóz” zdobył pierwsze miejsce w konkursie na gadżet ekologiczny, organizowanym w ramach kampanii edukacyjnej w Poznaniu i okolicach (2015).

Projekt dyplomowy: Shamu

Promotorzy: Bartosz Mucha, Ewa Klekot (antropologia)

Którędy przebiega granica między racjonalnym dbaniem o higienę osobistą a brakiem umiaru w każdą ze stron? Rzeźba SHAMU składa się z niewielkich elementów użytkowych, może funkcjonować jako przybornik kosmetyczny lub jako estetyczna całość. Nie narzuca swojej funkcji, lecz stwarza możliwość. Decyzja należy do użytkownika. Dla autorki w procesie projektowym kluczowy okazał się dobór materiałów, kontekstowo nawiązujących do historii pojęcia brudu i czystości oraz zabawa abstrakcyjną formą.

shamu 1

shamu 2

shamu 3

shamu 4

Administratorem danych jest SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny z siedzibą przy ul. Chodakowskiej 19/31, 03-815 Warszawa. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji handlowych drogą elektroniczną. Każdej osobie podającej swoje dane przysługuje prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.