Ewa Dulcet, Martyna Świerczyńska

Duet ITEM PROJEKT

Ewa Dulcet i Martyna Świerczyńska to młody zespół projektowy, który swoją współpracę rozpoczął w 2015 roku. Pierwsze wspólne projekty powstały już w trakcie studiów na specjalności domestic design w School of Form w Poznaniu. w swojej praktyce projektowej łączą podejście humanistyczne z dobrym zapleczem technicznym. Przed studiami na School of Form Ewa skończyła Kulturoznawstwo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, a Martyna Architekturę i Urbanistykę na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Dziewczyny zdobyły Progress Prize Award w ramach Global Graduation Show w Dubaju, są również finalistkami wielu prestiżowych konkursów tj. MAKE ME! organizowa-nego przez Łódź Design Festiwal (2017), YOUNG DESIGN organizowanego przez Instytut Wzor-nictwa Przemysłowego (2017), Barlinek. Kreacje z natury (edycja 2014, 2017) czy Młodzi na Start organizowanego przez Elle Decoration. Do tej pory przy realizacji projektów współpracowały z takimi instytucjami jak Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, Concordia Taste w Poznaniu, Allegro czy Malta Festival Poznań.

Projekt: MIKO+

Biżuteria autorstwa absolwentek School of Form jest stworzona dla osób, które zmagają się z bólem i uczuciem dyskomfortu dłoni oraz nadgarstka. Bransoletki i pierścionki MIKO+ działają rozluźniająco i wspomagająco podczas leczenia fizjoterapeutycznego czy rekonwalescencji po operacji. Wśród 7 obiektów biżuteryjnych znajdziemy np. takie, które są wyposażone w ruchome elementy - kule obracające się wokół własnej osi, dzięki którym możliwie jest wykonywanie masażu. Zabieg ten rozluźnia, likwidując napięcie zbyt przeciążonych mięśni dłoni, tym samym zapobiega powstawaniu przyszłym bolesnym schorzeniom.

miko male

Administratorem danych jest SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny z siedzibą przy ul. Chodakowskiej 19/31, 03-815 Warszawa. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji handlowych drogą elektroniczną. Każdej osobie podającej swoje dane przysługuje prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.