To już ostatnia możliwość wzięcia udziału w próbnym warsztacie kreatywnym przed oficjalnym startem rekrutacji do SoF. Tych wszystkich, którzy rozważają studia na kierunku wzornictwo w School of Form zachęcamy do spróbowania swoich sił w pierwszej części egzaminu wstępnego. Dodatkowymi atrakcjami tego dnia będzie wykład o architekturze zero waste, konsultacje portfolio, warsztat w pracowni prototypowania, którego efektem będą unikalne oprawy na lampki oraz zwiedzanie zakamarków szkoły.

Zobacz co przygotowaliśmy dla Ciebie w ramach Środy z Designem 13 marca 2019. Zgłoś się, wypełniając formularz znajdujący się u dołu strony.

Program 13.03.2019

14.15 zwiedzanie szkoły
15.00-17.00 Próbny warsztat kreatywny, sala 17
15.00-17.00 Drewno, które świeci - jak z pomocą forniru stworzyć oświetlenie idealne, Magda Majnusz, pracownia prototypowania
17.00-18.00 konsultacje portfolio, sala 25
18.00-19.00 Dom z konopii czyli architektura w duchu "zero waste", Katarzyna Andrzejczyk-Briks, hol na I piętrze

WARSZTATY

Próbny warsztat kreatywny

Chcesz w marcu zaliczyć pierwszą - kreatywną część egzaminu wstępnego do School of Form? Weź udział w próbnym warsztacie, który z jednej strony pokaże formułę zadania, rozwieje wątpliwości i zniweluje stres, a z drugiej, jeśli pójdzie Ci bardzo dobrze, umożliwi zdanie pierwszej części egzaminu. Do drugiej części - rozmowy na podstawie portfolio, podejdziesz w kwietniu wraz z oficjalnym startem rekrutacji.

drewno które swieci

Drewno, które świeci - jak z pomocą forniru stworzyć oświetlenie idealne

Podczas warsztatów posłuchasz krótkiego wykładu o tym dlaczego drewno jest najlepszym materiałem jakim obdarzyła nas natura. Dowiesz się jak szerokie spektrum zastosowań ma drewno i obejrzysz próbki jego różnych gatunków. Następnie przy użyciu forniru - niezwykle giętkich i cienkich płatów drewna, stworzysz unikalną obudowę dla domowej girlandy. Zabierz do domu własnoręcznie wykonane i jedyne w swoim rodzaju fornirowe oprawki na lampki.

liczba miejsc: max. 15

Prowadzący: Magda Majnusz

thats meAsystentka w Pracowni Prototypowania w School of Form. Absolwentka kierunku domestic design w School of Form. Najbardziej interesuje ją praca z drewnem i ceramiką. W sferze zainteresowań pozostaje również food design.

WYKŁAD

Dom z konopii, czyli architektura w duchu „zero waste”

Domy z konopi, materiały biodegradowalne i recyklingowe, paszporty materiałów dla budynków, to przykłady pomysłów tworzonych nie dla architektury, która ma trwać wiecznie, lecz takiej, którą kiedyś trzeba będzie zdemontować. W czasach, gdy coraz więcej ludzi dostrzega zmiany klimatyczne, kończące się zasoby i zaśmiecenie naszej planety coraz częściej mówimy o gospodarce cyrkularnej.
Czy to nowa droga i szansa dla architektury i designu? Czy ten model ma jakieś wady ?
W czasie spotkania w SOF obejrzymy przykłady materiałów, technologii, modeli projektowania zainspirowanych projektowaniem dla odzyskiwania i ideą „zero waste” i wspólnie zastanowimy się, czy gospodarka cyrkularna jest odpowiedzią na współczesne problemy.

img 20171004 wa0010 1512066433Credits: Houben /Van Mierlo architecten. A.I: Backbone

Katarzyna Andrzejczyk-Briks

Kasia Briks

Z wykształcenia historyk sztuki i pedagog, od kilku lat zajmuje się historią i współczesnością designu oraz trendami w projektowaniu. Wykładowca School of Form w Poznaniu, SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego i Collegium da Vinci. Współpracuje z zespołem ekspertów Concordii Design, prowadzi warsztaty i wykłady o zmianach we współczesnym designie. Jest członkiem zespołu Magazynu Design Alive. Współpracowała z firmami: Ikea, Balma, Noti, Dekoma, Vox Meble, H&M Home, Profim, Max Kuchnie, Yes, Tołpa, Cersanit, Zeelandia, Raiffeisen Bank Polska.

KONSULTACJE PORTFOLIO

Masz pytania dotyczące portfolio? Przyjdź na konsultacje z naszymi wykładowcami. Możesz zabrać swoje prace i projekty lub, jeśli nie wiesz od czego rozpocząć przygotowania, po prostu umów się na rozmowę o formie prezentacji i jej częściach składowych. Skorzystaj z cennych rad, dowiedz się na co szczególnie zwracają uwagę członkowie komisji egzaminacyjnej.

Jak przygotować portfolio?

Powyższe wydarzenie adresowane jest do subskrybentów naszego newslettera.

Wysłanie zgłoszenia udziału w wydarzeniu będzie uznane za wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu realizacji uczestnictwa w wydarzeniu (więcej szczegółów dot. przetwarzania danych osobowych)