Warszaty cermaniczne, krawieckie i architektoniczne, wykład Zuzanny Skalskiej o przyszłości zawodu projektanta, spotkanie z architektem Maciejem Siudą, mozliwość konsultacji portfolio i porozmawiania o ofercie studiów z wykładowcami i absolwentami SOF... program Dnia ze School of Form w Warszawie jest bardzo bogaty.
Uwaga! Przyjmujemy obecnie zapisy na listę rezerwową.
Program
- 14.00-15.00 - Konstelacje. Wykład, Maciej Siuda
(Warszawski Pawilon Architektury Zodiak, ul. Stefana Wiecheckiego "Wiecha" 4) - 15.30-18.30 - Ściegi. Warsztat szycia
(Lazy Studio, ul. Bracka 23) - 15.30-18.30 - Warsztat pracy z porcelaną
(Fenek Studio, ul. Tamka 45) - 15.30-18.30 - Gniazdo. Warsztat
(pracownia architektoniczna Macieja Siudy, ul. Hoża 37) - 20.00-21.00 - Design 4.0, wykład Zuzanny Skalskiej
(Warszawski Pawilon Architektury Zodiak, ul. Stefana Wiecheckiego "Wiecha" 4)
Wykład konstelacje
"Architektura to dyrygowanie kosmosem, a nie rozstawianie dupereli w krajobrazie." (Jacek Damięcki).
Wykład Macieja Siudy pokaże poszukiwania kierowanej przez niego pracowni w obszarze architektury kosmicznej, rozumianej jako konstelacja elementów - budowlanych, przyrodniczych, powietrznych, atmosferycznych i społecznych. Elementy te dopowiadają istniejący krajobraz architektoniczno-niearchitektoniczny. Podczas spotkania porozmawiamy o architekturze jako sposobie pracy interdyscyplinarnej w zespole specjalistów o różnych kompetencjach. Zadaniem architekta w takim teamie jest nadanie wypracowanej koncepcji ostatecznej formy. Wykład będzie komentarzem do wystawy Future Living, którą obejrzeć można w Warszawskim Pawilonie Architektury Zodiak w dniach 8.03-26.05.2019. Zaprezentowane w jej ramach projekty zabudowy mieszkaniowej to nie tylko same budynki ale równie ważne przestrzenie wspólne, otoczenie, środowisko współtworzone dzięki wiedzy specjalistów z różnych dziedzin, w tym również badaczy i humanistów.
Maciej Siuda - Kierownik kierunku architektura. Otrzymał dyplom w 2008 r. na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej. Finalista w międzynarodowym konkursie ARCHIPRIX, MIT Boston, jego prace były prezentowane w Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku. Nominowany w ogólnopolskim konkursie SARP na Dyplom Roku, otrzymał wyróżnienie w konkursie BETON. Stypendysta Facultad de Arquitectura Politecnica de Valencia oraz w pracowni SQ Arquitectos (Valencia). Pracował jako architekt w biurach projektowych w Madrycie, Alicante i Tokio. Obecnie rozwija własną działalność projektową, współpracując z projektantami z Hiszpanii, Polski i Japonii.
Wykład Design 4.0
Tradycyjnie rozumiany zawód projektanta sprowadza jego zadania do tworzenia nowych obiektów, które będą zarówno funkcjonale jak i estetyczne. Czy jest to nadal jego główne zajęcie? Rynek pracy daje dziś i będzie dawał w przyszłości dużo większe możliwości obecnym i przyszłym projektantom. Ich kompetencje zawodowe, elastyczność, umiejętność przeprowadzenia efektywnych badań, praca w zespole, a nade wszystko komponent kreatywny, sprawiają, że są zatrudniani jako projektanci usług, systemów, innowacji, materiałów, wnoszą twórczy pierwiastek do interdyscyplinarnych zespołów różnych branż, tworzą i zarządzają procesami o różnym stopniu zaawansowania. Z powodzeniem mogą wykonywać zawody, które dziś jeszcze nawet nie istnieją. O tym na czym polega design 4.0. oraz gdzie dziś i w przyszłości będą pracować absolwenci kierunków projektowych opowie Zuzanna Skalska, współtwórczyni School of Form, ekspert ds. analizy przyszłości w designie, biznesie i innowacjach.
Zuzanna Skalska - Trendwatcherka od kilkunastu lat zajmująca się przewidywaniem trendów i zjawisk w różnych dziedzinach przemysłu. Nagrodzona licznymi prestiżowymi nagrodami w świecie designu. Współtwórczyni i międzynarodowy ambasador School of Form. Urodzona w Warszawie, od ponad 23 lat mieszka w Holandii. Studiowała w Design Academy Eindhoven oraz w Królewskiej Akademii Sztuki i Projektowania w Den Bosch. Po otrzymaniu dyplomu w 1998 roku, swoją karierę rozpoczęła jako Sensorial Trend Analyst w departamencie strategii firmy Philips Design, gdzie m.in. była członkiem teamu rewolucyjnego projektu Ambient Intelligent. Od 2001 roku, przez ponad 13 lat pracowała dla największego holenderskiego studia projektowego VanBerlo w Eindhoven, gdzie odpowiadała za stałe monitorowaniem trendów w różnych dziedzinach przemysłu. Obecnie pracuje pod własną marką – 360 Inspiration. Jej klientami są zarówno wielkie światowe korporacje, jak i średnie oraz mniejsze firmy. Wykłada na Uniwersytecie TU/e w Eindhoven na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego i na Parsons The New School for Design w Nowym Jorku. Jest autorką serii książek o trendach – „360˚Trend Reports”, nagrodzonych Red Dot Design Awards 2009. Prowadzi blog 360inspiration.nl. Jest zapraszana jako członek kapituły różnych międzynarodowych konkursów dotyczących innowacji i designu.
Ściegi - warsztat szycia
Przyjdź na warsztaty Lazy Studio - wzorcowni i pracowni krawiecko-kaletniczej prowadzonej przez Klaudię Filipiak - absolwentkę SoF. W trakcie warsztatów pokażemy Wam jak szyć ręcznie, nauczymy Was różnych metod i ściegów. Użyjemy włóczki i starych swetrów aby stworzyć rękawiczki, ręcznie zszyte przez Was.
Klaudia Filipiak - Jest absolwentką School of Form, gdzie otrzymała dyplom na kierunku wzornictwo, specjalność fashion design, jest również technikiem technologii odzieży. Obecnie prowadzi Lazy Studio - wzorcownię w centrum Warszawy. Lazy Studio to pracownie krawiecka i kaletnicza - miejsce, gdzie powstają kostiumy teatralne, prototypy kolekcji doświadczonych i początkujących projektantów.
Miejsce: Lazy Studio, ul. Bracka 23, Warszawa
Warsztat pracy z porcelaną
Podczas warsztatu otrzymacie zadanie projektowe, do realizacji którego wykorzystacie przygotowane wcześniej porcelanowe odlewy. Efektem końcowym będzie stworzenie naczynia użytkowego. Opowiemy również o codziennej pracy w warsztacie ceramicznym i o tym jak powstało Fenek Studio.
Fenek Studio - to małe studio projektowe i pracownia porcelany w Warszawie założone przez Agatę Klimkowską i Antoninę Kiliś. W 2015 roku ukończyły szkołę projektowania School of Form w Poznaniu (katedra projektowania Uniwersytetu SWPS). Od tamtego czasu wspólnie rozwijają działalność Fenek Studio. Ich założeniem było stworzenie niezależnej pracownii, w której mogą eksperymentować i realizować wszystkie swoje projekty.
MIejsce: Fenek Studio, ul. Tamka 45, Warszawa
Gniazdo, warsztat architektoniczny
Projektujemy współczesne gniazdo dla ludzi. Spojrzymy na dom jak na schronienie, sięgając do pierwotnych budowli ludzkich i zwierzęcych. Jaskinia, grota, pieczara, schronisko, gniazdo będą punktem startu do wymyślenia przestrzeni, które sprowadzają się do najbardziej podstawowej potrzeby człowieka - poczucia bezpieczeństwa.
Maciej Siuda
Kierownik kierunku architektura. Otrzymał dyplom w 2008 r. na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej. Finalista w międzynarodowym konkursie ARCHIPRIX, MIT Boston, jego prace były prezentowane w Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku. Nominowany w ogólnopolskim konkursie SARP na Dyplom Roku, otrzymał wyróżnienie w konkursie BETON. Stypendysta Facultad de Arquitectura Politecnica de Valencia oraz w pracowni SQ Arquitectos (Valencia). Pracował jako architekt w biurach projektowych w Madrycie, Alicante i Tokio. Obecnie rozwija własną działalność projektową, współpracując z projektantami z Hiszpanii, Polski i Japonii.
MIejsce: pracownia architektoniczna Macieja Siudy, ul. Hoża 37, Warszawa
Formularz zgłoszeniowy
[Form Dzien_23032019_sof not found!]Kontakt
Monika Wietrzyńska
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.