Autorskie wystawy, kwalifikacja do finałów prestiżowych konkursów, udział w niezwykłym projekcie ceramicznym. Dla School of Form - studentów, wykładowców i absolwentów, Łódź Design Festival 2019 zapowiada się bardzo intensywnie. Zobaczcie gdzie będzie można nas spotkać podczas majowego święta designu.

Co roku School of Form w różnej formie bierze udział w Łódź Design Festival. Tym razem jednak miejsc, w których pokazane zostaną projekty związane z katedrą projektowania Uniwersytetu SWPS, będzie naprawdę wiele. Serdecznie zapraszamy na Łódź Design Festival w dniach 17-26 maja 2019.

Od/rzeczy
Organizatorzy: School of Form i Łódź Design Festival

Ilu przedmiotów potrzebujesz wokół siebie, żeby czuć się dobrze?
W projekcie „od/rzeczy” zastanawiamy się, czy możliwy jest koniec kultu produktu w codziennym życiu. Być może otaczające nas rzeczy są zbędne w budowaniu dobrego samopoczucia. Czy towarem luksusowym nie jest dzisiaj chwila wyciszenia, skupienie na własnym ciele i relacjach z innymi ludźmi?
Stworzyliśmy trzy przestrzenie, które w różny sposób kształtują poczucie wygody i bezpieczeństwa. Zapraszamy do swobodnego poszukiwania tego, co komfortowe.

Autorami i twórcami projektu są studenci School of Form w Poznaniu: Barbara Biernacka, Hanna Dudkowiak, Elizabet Khmellier, Kacper Kołakowski, Julia Nowakowska, Helena Orkisz, Laura Pawlicka, Artem Prymachenko, Joanna Rymaszewska.
Opiekunami projektu są wykładowcy Jarosław Hulbój oraz Jola Starzak.

Kiedy: 17 – 26 maja 2019
Gdzie: Centrum Festiwalowe, Art_Inkubator w Fabryce Sztuki, ul. Tymienieckiego 3, sala C2

rzeczy 1

rzeczy 3

1 KG CERAMIKI
Kurator: Arkadiusz Szwed
Organizator: School of Form

Jak rozbudzić chęć do eksperymentowania, pobudzić detektywistyczną żyłkę poszukiwacza i naukowca, alchemika i inżyniera w jednym? Studenci School of Form otrzymali niezwykłe zadanie, którego ideą był właśnie eksperyment. Każdy z nich miał do dyspozycji 1 kilogram porcelany i pełną dowolność w jego wykorzystaniu. Do swych badań materiałowych używali minerałów i związków chemicznych, półfabrykatów gastronomicznych lub śmieci.
Tak skonstruowane zajęcia miały na celu pobudzić ciekawość, uruchomić kreatywność oraz zachęcić do eksperymentów, wpisując się w filozofię nauczania wzornictwa w School of Form. Poprzez dociekliwość, spektakularne porażki oraz jeszcze bardziej widowiskowe i zaskakujące sukcesy, studenci nauczyli się kwestionować zastaną rzeczywistość i poszukiwać nowych rozwiązań.
Eksperymenty pokazywane na wystawie są punktem wyjścia dla rozwiązań, które w przyszłości mogą zostać wykorzystane w przemyśle.

Kiedy: 17 – 26 maja 2019

LDF 1 kg ceramiki

Wystawa finałowa Make Me!
Konkurs make me! to kluczowy element Łódź Design Festival realizowany od jego drugiej edycji; obecnie jeden z najważniejszych międzynarodowych konkursów dla projektantów młodego pokolenia. Adresowany jest nie tylko do designerów, ale także adeptów kierunków artystycznych i projektowych.

Prace oceniane są dwuetapowo przez specjalnie dobrane, różnorodne w swoich zainteresowaniach grono jury. W pierwszej kolejności, na podstawie przesłanych formularzy, wybieranych jest około 20 najlepszych projektów, które prezentowane są później podczas festiwalu na wystawie konkursowej. W drugim etapie wybierany zostaje zwycięzca, który otrzymuje nagrodę główną – PARADYŻ AWARD 50,000 PLN, ufundowaną przez Mecenasa Festiwalu - Ceramikę Paradyż.

Udziałem w wystawie konkursowej wyróżniona została absolwentka School of Form, Agata Starmach ze swoim projektem dyplomowym Nido.

więcej o projekcie

Wystawa konkursowa must have
must have to plebiscyt organizowany przez Łódź Design Festival, wyróżniający najlepsze polskie wdrożenia pochodzące od polskich projektantów i producentów odzwierciedlające najważniejsze trendy w polskim projektowaniu. Zgłaszane produkty muszą spełnić dwa podstawowe warunki: pochodzić z Polski oraz być dostępne w sprzedaży. Spośród wszystkich nominacji wyboru najlepiej zaprojektowanych produktów dokonuje Rada Ekspertów i te trafiają na prestiżową wystawę. Takie wyróżnienie otrzymała niezwykła porcelana Ślad człowieka, zaprojektowana przez wykładowców SoF: Ewę Klekot i Arkadiusza Szwed. Jej producentem jest Ćmielów – Chodzież / www.porcelana-cmielow.pl.

slad

ON The Table

Organizatorzy: Łódź Design Festival
Partnerzy: Ambition, Dajar Horeca
Kurator: Magdalena Gazur

Projekt “ON The Table – sztuka wokół stołu” podejmuje tematykę wspólnej przestrzeni podczas posiłków. Poprzez medium, jakim jest ceramika, organizatorzy chcą rozmawiać o naszych obecnych rytuałach podczas jedzenia. Podstawą do wystawy będzie realizacja zadania projektowego – zestawu składającego się z kubka i talerza – do wykonania którego zaproszono dwunastu polskich ceramików i studiów ceramicznych. Aż troje z nich to projektanci bezpośrednio związani ze School of Form: Antonina Kiliś - Fenek Studio (absolwentka SoF 2016), Arkadiusz Szwed (wykładowca SoF), Irina Grishina - August Design Studio (absolwentka SoF 2016).

Najlepsza interpretacja tematu sztuki wokół stołu zostanie wyróżniona nagrodą w wysokości 10 000 zł, ufundowaną przez markę Ambition i firmę Dajar Horeca, inicjatorów projektu i partnerów Łódź Design Festival 2019. Uroczyste rozstrzygnięcie będzie miało miejsce w trakcie festiwalu, 22.05.2019.

Kiedy: 17–26 maja 2019
Gdzie: Centrum Festiwalowe, Art_Inkubator w Fabryce Sztuki, ul. Tymienieckiego 3, patio

Interesują cię studia w School of Form? Aplikuj już dziś!