Przed nami Noc Muzeów! W bogatym programie wydarzeń znajdziecie również atrakcje przygotowane przez School of Form. Zapraszamy was na dwie niezwykłe wystawy. Poznajcie szczegóły!

kafle 2 K Piskorfot. Katarzyna Piskor

Wystawa Razem

Kurator: Arkadiusz Szwed

Poznan Design Festiwal: 11-17 maja 2019, 12.00-20.00
podczas Nocy Muzeów: 12.00-22.00
Gdzie: Stary Browar, Galeria na Dziedzińcu, poziom +2

Studio ceramiczne buduje relacje, uczy pokory, tolerancji na brud, ale przede wszystkim wspólnoty. Pracujemy razem przy wspólnym stole, wykonując modele, odlewając formy gipsowe, czyszcząc obiekty. Nasze prace wspólnie trafiają do tego samego pieca. Największą wartością studia ceramicznego jest wspólne przeżywanie całego procesu związanego z projektowaniem i produkowaniem użytkowych obiektów ceramicznych. Przy odgłosach bulgoczących bełtaczy razem przeżywamy ekscytacje i porażki. Jemy wspólne posiłki, pijemy mocną kawę, słuchamy muzyki. Radzimy sobie z pyłem, wysoką temperaturą i hałasem. Mierzymy się z wyzwaniami jakie stawia nam porcelana - materiał, który ma swoje ograniczenia i wymagania, Potrafi zaskoczyć, zachwycić, nauczyć pokory, zachęcić do eksperymentów. Tworzymy obiekty budujące klimat wspólnoty. Są nośnikiem potraw i napojów. Towarzyszą rozmowom, spotkaniom, biesiadzie.

Na wystawie prezentujemy projekty studentów studiów niestacjonarnych w School of Form.

Opiekunami merytorycznymi realizowanych zajęć były:

• projekt Miasta - Kamila Loba, Jadwiga Czartoryska (projektowanie), Jagna Jaworowska (antroplogia)
  • Projekt Zmysły - Kamila Loba, Jadwiga Czartoryska (projektowanie)

kafle 3 K PiskorProjekt: Słuch, Katarzyna Piskor

kafle 1Projekt: Dotyk, Julia Kneisel

Projekt 24H BRL/POZ efemeryczny projekt artystyczny

18 maja, 18.00 - 01.00
19 maja, 14.00 - 18.00

Gdzie: Pasaż 47 (dawny Pasaż Różowy)
Św. Marcin 47
61-817 Poznań

Opiera się na krótkim, bo tylko dwudniowym działaniu zarażającym sztuką nietypowe dla niej przestrzenie: puste mieszkania, budynki czy miejsca w procesie transformacji. Po Warszawie, Wrocławiu, Norymberdze, Gdańsku i Lublinie projekt 24H zawita do Poznania i zainfekuje swoim działaniem pawilony znajdujące się w Pasażu 47 (Dawny Pasaż Różowy) przy ul. Św. Marcin 47.

Hasło kolejnej edycji 24H i motyw przewodni to Przedmiotowość. Punktem wyjścia do wystawy stanie się przedmiot - fizyczny obiekt o określonej formie, funkcji czy znaczeniu. Co się jednak stanie, gdy ów przedmiot zaczyna funkcjonować jako obiekt sztuki, zyskując nowe znaczenie i zatracając swój utylitarny charakter? Jak te przedmioty, związane z naszym codziennym otoczeniem zaczynają komentować naszą rzeczywistość?

W tym przypadku istotny jest sam kontekst miejsca: pasaż handlowy. Pomiędzy regularnie działającymi sklepami i punktami usługowymi wpisana zostanie wystawa, zajmująca puste, niewynajęte powierzchnie, noszące ślady wcześniejszego użytkowania. Tym samym wystawa postawi pytanie o zależności w systemie produkcji i sprzedaży, a także o udział w nim nas, odbiorców i konsumentów.

Podczas wydarzenia zaprezentowana zostanie praca dyplomowa absolwentki School of Form (communication design 2019) Volhy Bandarenki.

Volha 3

O projekcie: FA.SOL&System.S

Słuch to jeden ze zmysłów umożliwiający komunikację ze światem. Czy można słyszeć, nie używając słuchu? SystemC i FA.SOL mają odpowiedzieć na to pytanie. Postrzeganie dźwięku jako fizycznego i metafizycznego stymulatora pozwala odbierać go różnymi zmysłami. Za dźwiękiem idzie reakcja, obraz, emocja. Autorka próbuje zgłębić istotę dźwięku. Zaprojektowana przez nią przestrzeń daje możliwość intymnego doświadczenia dźwięków, jednocześnie wprowadza słuchacza w odrębny świat.

Artyści biorący udział w projekcie:
Stephan Albers, Piotr Bosacki, Laure Catugier, Vanessa Enriquez, Agnieszka Grodzińska, Diana Lelonek, Ula Lucińska i Michał Knychaus (Inside Job), Edith Kollath, Magdalena Starska, Oskar Zięta

Interesują cię studia w School of Form? Aplikuj już dziś!