Michał Sęk, absolwent studiów podyplomowych Creative Coding oferowanych przez School of Form, zdobył najwyższy laur w kategorii Best of Design w Konkursie KTR – najważniejszym i najbardziej prestiżowym konkursie kreatywnym w Polsce. To nie jedyne wyróżnienie, jakie otrzymał – przyznano mu również Złoto w kategorii Design in Public Spaces: Installation, Event, Exhibitions, Srebro w Data Visualization i Brąz za Use of Print. Nagrodzona praca „The Voice From the Towers” powstała na naszym uniwersytecie jako projekt promujący Creative Coding. Gratulujemy! Pracę będzie można zobaczyć na wystawie Materia kodu, która odbędzie się między 6 a 14 lipca w ramach Gdynia Design Days.

Konkurs Klubu Twórców Reklamy został stworzony w 2004 roku przez pracowników branży reklamowej. To największy i najbardziej rzetelny konkurs kreatywności w Polsce. Jego celem jest wparcie i docenienie polskich artystów i designerów, integracja środowiska twórców reklamy i komunikacji marketingowej, a także dokumentowanie ich wkładu w rozwój polskiej sztuki reklamowej. Jury wybiera najlepsze projekty w kategoriach: Craft, Design, Communication oraz najlepsza kampania społeczna. Wszystkie zgłoszenia, a w tym roku było ich aż 1260, ocenia 80-osobowe jury pod przewodnictwem Bjorna Stahla – Executive Creative Director / Chief Creative Officer z INGO Stockholm. Statuetki wręczono 7 czerwca podczas Gali Konkursu KTR w Teatrze Polskim w Warszawie. Więcej szczegółów »

miecze

„THE VOICE FROM THE TOWERS”

11 września 2001 r. ludzie uwięzieni nad strefą uderzenia mogli kontaktować się ze światem zewnętrznym tylko przy pomocy telefonu. Niektórzy z nich zadzwonili do swoich najbliższych, jednak jedyne co usłyszeli, to dźwięk automatycznej sekretarki. Przy pomocy generatywnego designu zamienino nagrania sześciu ofiar 9/11 w symboliczne wieże World Trade Center. Każdy z głosów można usłyszeć tylko poprzez zbliżenie się do grafiki. Instalacja zaprojektowana tak, by osiągnąć moment bliskości między słuchaczem i głosem.

Interesują cię studia podyplomowe na kierunku Creative Coding? Zapisz się!