Concordia Design, organizator akcji Chce Jeżyce, zwróciła się do studentów School of Form z zadaniem zaprojektowania rozwiązań odpowiadających na konkretne potrzeby mieszkańców Jeżyc. Punktem wyjścia były ankiety przeprowadzone przez zleceniodawcę z mieszkańcami Jeżyc dotyczące percepcji dzielnicy oraz najważniejszych potrzeb związanych z jej zamieszkiwaniem. Mieszkańcy wśród najważniejszych problemów wskazywali m.in. na brak miejsc do spotkań i chaos architektoniczny.
Studenci mieli samodzielnie wybrać miejsca, które ich zdaniem należy przeprojektować. Kluczem w wyborze miały być te przestrzenie, które straciły swoją pierwotną funkcję, są nieoczywiste lub opuszczone. Zadanie projektowe rozpoczęło się od spaceru po Jeżycach oraz rozmów z mieszkańcami. Dzięki temu możliwe było wyodrębnienie rodzajów przestrzeni ze względu na charakter dziejącej się w niej interakcji. Były to m.in.: wieszanie prania, spacer z psem, czekanie na rodziców po lekcjach, promocja lokalnych twórców.
W rezultacie powstało 5 propozycji obiektów służących spotkaniom mieszkańców. Po finałowej prezentacji w siedzibie Concordia Design, zostały one przetransportowane i ustawione w docelowych lokalizacjach Jeżyc.

jezyce 1

Nazwa projektu: CHCE JEŻYCE
Koordynacja: Marta Rowińska, dr Maciej Frąckowiak

Obiekty:
1. Doggo
Projektantki: Weronika Strzelczyk, Wiktoria Stroisz
Potrzeba: miejsce do spaceru i zabawy z psem
Projekt: ławka dla ludzi i zwierząt
Lokalizacja: nieformalny wybieg dla zwierząt przy ul. Szamarzewskiego

jezyce 6

2. Na Skwerze
Projektantki: Karolina Nestoruk, Joanna Mędrzak