Dla wszystkich, którym nie udało się wziąć udziału w kwietniowym GRADUATION SHOW 5 w Poznaniu, mamy dobrą informację! Od 3 do 6 października w ramach Warsaw Home Fair raz jeszcze zaprezentujemy najnowsze dyplomy absolwentów specjalności communication, domestic, fashion oraz industrial design. Tym razem wystawie towarzyszyć będzie premiera drukowanego katalogu Graduation 5.

2019 gs5 baner glowna 2000x1042px

Podczas wystawy dyplomowej piątego rocznika absolwentów School of Form Uniwersytetu SWPS w ramach Warsaw Home Fair prezentujemy ponad 30 prac. Co ważne i unikalne, wszystkie zostały zaprojektowane pod kierunkiem duetu ekspertów - promotora projektowego oraz promotora z obszaru humanistyki lub nauk społecznych. Dowodzą wrażliwości i odpowiedzialności, pokazują jak ważne są rzetelnie przeprowadzone badania. Tak właśnie uczymy w School of Form, człowiek - jego potrzeby, miejsce w przestrzeni, zjawiska, które go otaczają, są nieustannym źródłem wiedzy i inspiracji dla projektanta. Są celem naszego działania.

Przez 8 lat istnienia katedra projektowania Uniwersytetu SWPS wykształciła absolwentów zarówno z Polski, jak i z zagranicy - z Ukrainy, Chin, Rosji, Białorusi, Słowacji czy Norwegii. Cechą wspólną wszystkich prac jest wrażliwość autorów oraz umiejętne korzystanie z narzędzi badawczych. Dzięki temu rozwiązania stworzone przez młodych projektantów odpowiadają na aktualne potrzeby i zjawiska społeczne. W tym roku studenci zwrócili uwagę na emocje, sposób w jaki o nich mówimy i jak się nimi dzielimy oraz na wiążące się z emocjami wspomnienia i ich pielęgnowanie. Powstałe projekty są celną odpowiedzią na współczesne zjawiska gentryfikacji dzielnic, nierówności międzypłciowych, indywidualizacji produktów dostępnych na rynku, które dostosowują się do użytkownika. Mówią o ciele i jego właściwym pielęgnowaniu, o przetwarzaniu materiałów lub projektowaniu nowych, które wykorzystują np. niejadalne części warzyw i owoców.

Wystawie towarzyszyć będzie premiera katalogu GRADUATION 5 zaplanowana na pierwszy dzień targów, 3 października o godz. 16.00.

wh

Warsaw Home to biznesowe targi wyposażenia wnętrz, które co roku przyciągają dziesiątki tysięcy entuzjastów dobrego designu. Przez cztery dni wystawiają się tutaj producenci z Polski i zagranicy, a ich liczba rośnie z edycji na edycję. Bez wątpienia staliśmy się największym tego typu wydarzeniem w Europie Środkowo-Wschodniej.

Termin wystawy: 3-6 października 2019, 10.00-18.00

Miejsce: Warsaw Home Fair, Pawilon E, stoisko E3.10 - E4.9

Premiera katalogu: 3 października o godz. 16.00 w przestrzeni wystawy

Zasady wstępu: wydarzenie jest biletowane, więcej informacji na www.warsawhome.eu