Zapraszamy do lektury katalogu GRADUATION 5, którego premiera odbywa się podczas Warsaw Home Fair 2019.

Przez 8 lat istnienia katedra projektowania Uniwersytetu SWPS wykształciła absolwentów zarówno z Polski, jak i z zagranicy - z Ukrainy, Chin, Rosji, Białorusi, Słowacji czy Norwegii. Cechą wspólną wszystkich prac jest wrażliwość autorów oraz umiejętne korzystanie z narzędzi badawczych. Dzięki temu rozwiązania stworzone przez młodych projektantów odpowiadają na aktualne potrzeby i zjawiska społeczne.

W tym roku studenci zwrócili uwagę na emocje, sposób w jaki o nich mówimy i jak się nimi dzielimy oraz na wiążące się z emocjami wspomnienia i ich pielęgnowanie. Powstałe projekty są celną odpowiedzią na współczesne zjawiska gentryfikacji dzielnic, nierówności międzypłciowych, indywidualizacji produktów dostępnych na rynku, które dostosowują się do użytkownika. Mówią o ciele i jego właściwym pielęgnowaniu, o przetwarzaniu materiałów lub projektowaniu nowych, które wykorzystują np. niejadalne części warzyw i owoców.

Kliknij w obrazek, by przejść do katalogu

okladka katalog gs5 mockup