Sięgając po publikacje różnego rodzaju: katalogi, książki, ulotki, świadomie lub nie, doceniamy te, których druk jest najwyższej jakości. w czasach internetu i e-czytelnictwa, jakość materiałów graficznych ma zasadnicze znaczenie, pozwalając skuteczniej konkurować z wirtualną rzeczywistością. Z tej perspektywy niezwykle ważny jest… papier! Dla projektantów graficznych jest materiał, z którym stykają się na co dzień. O papierze – jego składzie, parametrach i właściwościach drukowych opowie Michał Büthner-Zawadzki z Arctic Paper Polska. Serdecznie zapraszamy na wykład, który odbędzie się w School of Form 6 listopada 2019 o godz. 18:00.

papier

Wykład skierowany jest do przyszłych i obecnych projektantów, którzy zajmują się projektowaniem publikacji, a w tym również decydują o doborze papieru do druku. Podczas wykładu poznają skład, proces produkcji i najważniejsze parametry papierów, techniki uszlachetniania druków, a także rodzaje papierów graficznych. Dowiedzą się także, jak przygotować materiały do druku na papierach niepowlekanych i powlekanych matowych. Podczas wykładu zostanie również zaprezentowana publikacja „TATATAT”, będącą rezultatem współpracy studentów School of Form i Arctic Paper Polska.

tatatat druk

O wykładzie

Papier - materiał dla projektanta
6 listopada 2019, godzina 18:00
School of Form, ul. Głogowska 18, Poznań
Wstęp wolny po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego.

Michał Büthner-Zawadzki

mbz

Business Development Manager w firmie Arctic Paper Polska Sp. z o.o. Od kilkunastu lat związany z rynkiem papierniczym. Poligraf z wykształcenia. Przygotowuje i prowadzi szkolenia z zakresu właściwości papierów graficznych, technik drukarskich i wykończeniowych oraz procesów uszlachetniania.