Chcesz już w lutym zaliczyć pierwszą - kreatywną część egzaminu wstępnego do School of Form? Weź udział w próbnym warsztacie, który z jednej strony pokaże formułę zadania, rozwieje wątpliwości i zniweluje stres, a z drugiej, jeśli pójdzie Ci bardzo dobrze, umożliwi zdanie pierwszej części egzaminu. Do drugiej części - rozmowy na podstawie portfolio, podejdziesz w kwietniu wraz z oficjalnym startem rekrutacji. Dodatkowymi atrakcjami tego dnia będzie wykład o designie zero waste, konsultacje portfolio, oraz dwa warsztaty do wyboru: dla tych, którzy chcą spróbować swoich sił w pracowni prototypowania, oraz warsztat dla miłośników papieru. Wszystkich gości zapraszamy na zwiedzanie zakamarków szkoły.

Zobacz co przygotowaliśmy dla Ciebie w ramach Środy z Designem 19 lutego 2020 w Poznaniu. Zgłoś się, wypełniając formularz znajdujący się u dołu strony.

Program 19.02.2020, Poznań

15.30-16.00 zwiedzanie szkoły
16.00-18.00 Próbny warsztat kreatywny, sala 17
16.00-18.00 Drewno, które świeci - jak z pomocą forniru stworzyć oświetlenie idealne, Magda Majnusz, pracownia prototypowania
16.00-18.00 Współpraca dłoni, papieru, koloru - sztuka marblingu, Maria Horowska, strefa studenta
18.00-18.30 Konsultacje portfolio
18.30-20.00 Design #zerowaste, Katarzyna Andrzejczyk-Briks, hol na I piętrze

WARSZTATY

Próbny warsztat kreatywny

Tych wszystkich, którzy rozważają studia na kierunku wzornictwo w School of Form zachęcamy do spróbowania swoich sił w pierwszej części egzaminu wstępnego.

drewno które swieci

Drewno, które świeci - jak z pomocą forniru stworzyć oświetlenie idealne

Podczas warsztatów posłuchasz krótkiego wykładu o tym dlaczego drewno jest najlepszym materiałem jakim obdarzyła nas natura. Dowiesz się jak szerokie spektrum zastosowań ma drewno i obejrzysz próbki jego różnych gatunków. Następnie przy użyciu forniru - niezwykle giętkich i cienkich płatów drewna, stworzysz unikalną obudowę dla domowej girlandy. Zabierz do domu własnoręcznie wykonane i jedyne w swoim rodzaju fornirowe oprawki na lampki.

liczba miejsc: max. 15

Prowadzący: Magda Majnusz

thats meAsystentka w Pracowni Prototypowania w School of Form. Absolwentka specjalności domestic design w School of Form. Najbardziej interesuje ją praca z drewnem i ceramiką. W sferze zainteresowań pozostaje również food design.

Współpraca dłoni, papieru, koloru - sztuka marblingu

Podczas warsztatu dowiesz się czym jest technika zdobienia papieru Ebru i jak możemy ją odtworzyć prostymi technikami. Porozmawiamy chwilę o papierze - jakie są jego rodzaje i który najlepiej nadaje się do działań artystycznych. Wykonasz kilka różnych prac, które poźniej mogą posłużyć do pracy introligatorskiej, origami, czy jako indywidualne grafiki do ozdobienia ścian.

liczba miejsc: max. 15

Prowadzący: Maria Horowska

thats me

Studentka 3 roku wzornictwa na specjalności Communication Design, zakochana w swoim mieście poznanianka. Wielbicielka zakamarków, winkli i fyrtli, szczególnie tych, w których pachnie świeżym pieczywem i niezwykłą kawą. Z pozoru spokojna i poukładana, jednakże w środku islandzki wulkan – uczuć, emocji, opinii i spostrzeżeń. W głowie zawsze zwój niekończących się pomysłów.

WYKŁAD: Design #zerowaste

Ostatnie lata przyniosły większą świadomość tego, co dzieje się z naturą. Zanieczyszczenie środowiska, wymieranie gatunków, zmiany klimatyczne uświadomiły nam, że nasz styl życia jest wygodny, ale bardzo kosztowny dla planety. Żyjemy w gospodarce nadmiaru, ale młodzi projektanci coraz częściej myślą, co by było, gdybyśmy znaleźli się w świecie niedoboru? Gdyby zabrakło nam: jedzenia, energii, zasobów, świeżego powietrza czy wody? Ruch zero waste/less waste namawia nas do nowego spojrzenia na to co mamy. Jego hasła to: rezygnuj z nadmiaru rzeczy, redukuj, używaj ponownie, przetwarzaj, kompostuj co się da, naprawiaj i pamiętaj, że jako konsument masz ogromny wpływ na planetę i innych ludzi. W czasie spotkania w School of Form pokażemy najciekawsze projekty inspirowane zero waste i nowym modelem gospodarki zamkniętego obiegu, w której nic się nie marnuje a nowe materiały powstają z nieoczywistych substancji, takich jak pleśń, grzyby, krew zwierząt. Śmieci stają się bezcennymi zasobami a woda i powietrze towarami premium

Katarzyna Andrzejczyk-Briks

Kasia Briks

Z wykształcenia historyk sztuki i pedagog, od kilku lat zajmuje się historią i współczesnością designu oraz trendami w projektowaniu. Wykładowca School of Form w Poznaniu, SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego i Collegium da Vinci. Współpracuje z zespołem ekspertów Concordii Design, prowadzi warsztaty i wykłady o zmianach we współczesnym designie. Jest członkiem zespołu Magazynu Design Alive. Współpracowała z firmami: Ikea, Balma, Noti, Dekoma, Vox Meble, H&M Home, Profim, Max Kuchnie, Yes, Tołpa, Cersanit, Zeelandia, Raiffeisen Bank Polska.

Konsultacje portfolio

Masz pytania dotyczące portfolio? Przyjdź na konsultacje z naszymi wykładowcami. Możesz zabrać swoje prace i projekty lub, jeśli nie wiesz od czego rozpocząć przygotowania, po prostu umów się na rozmowę o formie prezentacji i jej częściach składowych. Skorzystaj z cennych rad, dowiedz się na co szczególnie zwracają uwagę członkowie komisji egzaminacyjnej.

Jak przygotować portfolio?