Ze względu na Państwa bezpieczeństwo i w związku z napływającymi informacjami o sytuacji epidemiologicznej dotyczącej COVID-19 podjęliśmy decyzję o odwołaniu do 31 marca włącznie wszystkich otwartych wydarzeń edukacyjnych i popularno-naukowych, zaplanowanych w kampusach Uniwersytetu SWPS

Środa z Designem nie odbędzie się zatem w planowanym terminie, tj. 25.03.2020. Wszystkich zainteresowanych możliwoścą wzięcia udziału w egzaminie próbnym zapraszamy do zapisu w formularzu na dole artykułu. Będziemy z Państwem w kontakcie i poinformujemy o najbliższym terminie egzaminu próbnego.

Wydarzenia w lutym i marcu pod nazwą Środa z Designem cieszyły się ogromnym powodzeniem! Dla wszystkich tych, którzy chcieliby już teraz sprawdzić się w pierwszej - kreatywnej części egzaminu wstępnego do School of Form będzie jeszcze jedna i ostatnia szansa. Próbny warsztat kreatywny, który z jednej strony pokazuje formułę zadania, rozwiewa wątpliwości i niweluje stres, umożliwia zdanie pierwszej części egzaminu. Druga część, czyli rozmowa na podstawie portfolio odbędzie się w jednym w podanych terminów wraz z oficjalnym startem rekrutacji. Dodatkowymi atrakcjami tego dnia będzie zwiedzanie szkoły, spotkanie ze studentami oraz absolwentami a także możliwość wzięcia udziału w jednym z dwóch warsztatów.

Zobacz co przygotowaliśmy dla Ciebie w ramach Środy z Designem 25 marca w Poznaniu. Zgłoś się, wypełniając formularz znajdujący się u dołu strony.

Program ostatniej Środy z Designem w Poznaniu.

15.30-16.00 zwiedzanie szkoły
16.00-18.00 Próbny egzamin
16.00-18.00 Uszyj ekotorbę! Tetiana Baran, pracownia krawiecka
16.00-18.00 Projektowanie komunikatu. Danil Daneliuk, studio foto-video
18.00-19.30 Konsultacje portfolio i spotkanie dla kandydatów

WARSZTATY

Próbny warsztat kreatywny

Tych wszystkich, którzy rozważają studia na kierunku wzornictwo w School of Form zachęcamy do spróbowania swoich sił w pierwszej części egzaminu wstępnego.

drewno które swieci

Uszyj ekotorbę!

Własnoręcznie uszyta torba to pierwszy krok do tego by stać się bardziej eko! W trakcie warsztatu stworzysz od początku swoją własną torbę ucząc się podstawowych zasad tworzenia konstrukcji na papierze. W kolejnym kroku dowiesz się jak wykroić tkaninę, jak użyć profesjonalnej maszyny do szycia i owerloka przemysłowego. Uszytą torbę zabierzesz ze sobą!

liczba miejsc: max. 10

Prowadzący: Tetiana Baran

Tetiana Baran

Specjalista w pracowni krawieckiej. Absolwentka School of Form specjalności Fashion Design. Zwolenniczka świadomego podejścia do projektowania i mody Projektuje ubrania głównie z jeansu w duchu slow fashion. Interesuje się filozofią wschodu. Główna inspiracja to rzeczy proste, codzienne, nieperfekcyjne.

Projektowanie komunikatu

Umiejętne zakomunikowanie oczekiwań, ograniczeń, pomysłów i finalnej koncepcji tworzy fundament udanego projektu. Podczas lekcji rozbierzemy komunikowanie na atomy i skupimy się na budowie połączeń pomiędzy obiektem a człowiekiem. Przejdziemy przez różne przykłady budowania dialogu i zobaczymy jak ważne jest tworzenie przestrzeni dla merytorycznej dyskusji. Lekcja projektowania komunikatu poprowadzona zostanie przez Danila Daneliuka, który podzieli się doświadczeniem ze współpracy z takimi markami jak Schattdecor, Volkswagen czy NAP, Danil pokaże jakimi narzędziami posługuje się w budowie komunikatu, jak ważne jest życiowe doświadczenie, dźwięk, zapach, tekstura, światło elementy werbalne i wizualne i jak mogą wpłynąć na odbiór produktu.

liczba miejsc: max. 20

Prowadzący: Danil Daneliuk

Magdalena Naja

Fotograf, wykładowca, projektant. Absolwent domestic design (2016), zajmuje się projektowaniem tożsamość marek. Fotograf i wykładowca School of Form. Pracował z Fujitsu Siemens, Wrigley, Ukrainian Center for Cycling Expertise, Norway Embassy, AIDS Alliance, Concordia Design, Schattdecor, Wydziałem Rozwoju Miasta Poznań, tre, Orska, Volkswagenem i innymi. Laureat nagrody głównej w konkursie Młodzi na Start 2017, organizowanej przez Elle Decoration. Autor identyfikacji wizualnej wystawy Empatia Teraz!.

Konsultacje portfolio

Masz pytania dotyczące portfolio? Przyjdź na konsultacje z naszymi wykładowcami. Możesz zabrać swoje prace i projekty lub, jeśli nie wiesz od czego rozpocząć przygotowania, po prostu umów się na rozmowę o formie prezentacji i jej częściach składowych. Skorzystaj z cennych rad, dowiedz się na co szczególnie zwracają uwagę członkowie komisji egzaminacyjnej. W trakcie spotkania opowiemy jak przygotować się do egzaminu i odpowiemy na wszystkie Wasze pytania dotyczące studiowania w School of Form.