Z radością informujemy, o rozstrzygnięciu wszystkich konkursów stypendialnych na rok akademicki 2020/21.

Stypendium od Firm

Komisja programu stypendialnego Stypednium od Firm w składzie: dr Anita Basińska (kierownik katedry projektowania Uniwersytetu SWPS), Jola Starzak (kierownik kierunku wzornictwo), Honza Zamojski, Danuta Pawlik (Schattdecor), podjęła decyzję o przyznaniu stypendium kandydatom, którzy w wyniku egzaminu wstępnego, zostali przyjęci do grona studentów kierunku wzornictwo w School of Form.

Otrzymane stypendium pozwala obniżyć kwotę czesnego o 50% w pierwszym roku trwania studiów. Fundatorem stypendiów oraz wieloletnim już partnerem programu stypendialnego jest firma Schattdecor. W uzasadnieniu decyzji, konsultowanej z fundatorami, komisja wskazała na wysokie noty podczas egzaminu wstępnego, zaangażowanie w działalność społeczną oraz współpracę z instytucjami kultury kandydatów.

STYPENDYŚCI SCHATTDECOR

1. Faustyna Jasek

2. Zuzanna Janina Rogowska

3. Zofia Marianna Ziółkowska

mg 1163

O Fundatorze

Schattdecor logo

Od momentu powstania w roku 1985 firma nieustannie wzrasta i rozwija się. Schattdecor posiada 15 zakładów produkcyjnych na całym świecie. Obok centrali w Niemczech, ma siedziby w Polsce, w Szwajcarii, we Włoszech, Rosji, Chinach, Brazylii, w Turcji oraz w USA. Firmę wyróżnia indywidualizm, pasja, konsekwentna praca i wizjonerskie myślenie. Dzięki rozwojowi portfolio produktowego Schattdecor z drukarni rozwinęła się w specjalistę od innowacyjnych powierzchni dekoracyjnych.  Wypadkową analiz wzorniczych są innowacyjne produkty. Klienci z branży drzewnej i meblowej mogą wybierać pomiędzy zadrukowanymi papierami dekoracyjnymi, foliami i filmami melaminowymi z bogatej kolekcji wzorów drewnopodobnych, kamieniopodobnych i fantazyjnych. Analizowane są przy tym zarówno globalne trendy jak i indywidualne potrzeby klientów. Produkty Schattdecor powstają przy zastosowaniu metody wklęsłodruku oraz w procesie zadruku cyfrowego.

Mistrzowski Start

Mistrzowski Start to program, którego ideą jest wsparcie utalentowanych kandydatów na studia. Kandydaci ubiegający się o nagrodę w konkursie Mistrzowski Start muszą mieć obywatelstwo polskie, legitymować się świadectwem dojrzałości, dyplomem International Baccalaureate lub European Baccalaureate, a także przekroczyć odpowiedni próg punktowy z matury. Zwycięzcy Mistrzowskiego Startu otrzymują nagrodę pokrywającą koszty pierwszego roku studiów na jednym z kierunków objętych programem. Jeśli na wyższych latach utrzymają odpowiednio wysoką średnią ocen, będą mogli uzyskać dofinansowanie na cały okres nauki.

STYPENDIUM OTRZYMAŁY:

1. Jaśmina Orłowska
2. Maria Magdalena Kowalska

Scholarship for International Students

Scholarship for International Students jest stypendium wspierającym cudzoziemców podejmujacych studia w języku angielskim na Uniwersytecie SWPS. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w tym roku Yelyzaveta Malovychko, studentka Industrial Design jest laureatką tego konkursu stypendialnego i otrzymuje nagrodę w wysokości czesnego na pierwszym roku studiów.

Gratulujemy Stypendystom i życzymy samych sukcesów podczas studiów!