Już 3 lipca rusza czternasta edycja festiwalu o projektowaniu i pierwsza o współodpowiedzialności Gdynia Design Days. SOLIDARNI to tegoroczne hasło festiwalu.

School of Form na festiwalu. Wystawa NOWA GENERACJA

Wystawa prezentuje projekty studentów trzech polskich uczelni – School of Form w Warszawie, Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku i Politechniki Koszalińskiej – odpowiadające na hasło Solidarni. Prezentuje projekty studentów, które dotykają problemów związanych z przetwarzaniem materiałów, próby opracowania procesów produkcyjnych, a także podejmujące zagadnienie odpadów. Kilka prac to propozycje produktów dostępnych, dedykowanych osobom np. z ograniczeniami motorycznymi.  Zdaniem kuratorki - Doroty Kabały, na uwagę zasługują właśnie takie rozwiązania, w których powyższe tematy są twórczo podejmowane, ponieważ są spójne z kluczowymi trendami przyszłości, takimi jak Implementing Sustainability, czy Circular Economy. Jej zdaniem są też obszarem, który daje ogromne pole do tworzenia praktycznych rozwiązań, jak i dla designu krytycznego.

Wystawa znajduje się w budynku IV PPNT Gdynia, licząc od przejścia dla pieszych przy ulicy Stryjskiej. Wejście to trzynaste drzwi na ciągnącej się wzdłuż Alei Zwycięstwa prostej, szklanej elewacji. Wstęp na wystawę jest wolny.

Pamiątki epoki plastiku

Statystyczny obywatel Unii Europejskiej zużywa 200 torebek foliowych rocznie. To łącznie aż 4 kg tworzywa sztucznego! W tym samym czasie Polak prawie dwukrotnie bije ten rekord, marnując aż 360 foliówek, to ponad 7 kg plastiku. Pamiątki Epoki Plastiku powstały, by edukować, uświadamiać i wyrażać protest przeciwko zaśmiecaniu środowiska naturalnego. Jest to projekt naszego absolwenta Filipa Tila.

Więcej o wystawie »

O festiwalu

Gdynia Design Days to topowy nadbałtycki festiwal designu. Każda edycja jest pretekstem do poruszania zagadnień związanych z szeroko pojętym projektowaniem w kontekście zmian, jakie zachodzą w naszym otoczeniu. Proponowane przez nas wystawy, warsztaty, wykłady i dyskusje dotykają takich tematów jak: technologia, projektowanie procesów, ekologia, wzornictwo, moda, architektura, rozwój miast czy rzemiosło. W swojej działalności łączymy branżę projektową z biznesem. Gdynia Design Days to wydarzenie dla profesjonalistów oraz wszystkich tych, którzy fascynują się projektowaniem i są ciekawi zmian, zachodzących w dynamicznie rozwijających się społeczeństwach. ograniczoną liczbę miejsc na warsztaty obowiązują zapisy. Rejestracja na część biznesową DtB Summit i DtB First Steps ruszyła 8 czerwca. Na pozostałe warsztaty zapisy będą możliwe od 15 czerwca.

Zapisy na stronie festiwalu »

Przewodnik GDD

Znakiem rozpoznawczym każdej edycji festiwalu Gdynia Design Days są wystawy kuratorskie, które odnoszą się do hasła przewodniego. Poruszają najważniejsze zagadnienia, z jakimi mierzymy się prywatnie i biznesowo w danym czasie. W tym roku pod hasłem SOLIDARNI.

Zobacz program festiwalu »