GRADUATION SHOW ½(6+7)

Wystawa Graduation to nasza tradycja, odkąd pierwsi absolwenci obronili swoje prace licencjackie w School of Form. Tegoroczna, pierwsza w Warszawie, edycja wystawy, powinna mieć numer siedem. Jednak z powodu pandemii nie odbyła się szósta, ostatnia poznańska, wystawa. Obrony rozciągnęły się na całe lato i dużą część jesieni. Tegoroczną siódmą wystawę też trudno było zaplanować. Czy będziemy mogli ją pokazać w zamkniętej przestrzeni, czy będziemy mogli zaprosić ludzi? Czy pandemia znowu nie pokrzyżuje naszych planów?

Szczęśliwie, ograniczenia karmią kreatywność. By przechytrzyć wszystkie możliwe ograniczenia zamiast wystawiać przedmioty pokazujemy ich zdjęcia, wykonane w malowniczych wnętrzach dawnego Wydziału Weterynarii. Prezentujemy absolwentów poprzedniego (6) i obecnego rocznika (7). Nie wszystkich, mniej więcej połowę z każdego rocznika stąd ½(6+7). Ich projekty odpowiadają na pytania, które zadajemy sobie wszyscy: o przyszłość planety, o edukację, o relacje. Opowiadają rodzinne historie, badają granice formy i materii. Troszczą się o innych. By powstały, przeprowadzono dziesiątki rozmów, badań i eksperymentów.

Druga grupa tegorocznych absolwentów będzie się bronić jesienią. Ciąg dalszy nastąpi...

zaproszenie gs 67 wystawa social media ok