Z dumą zawiadamiamy, że Dorota Kabała, nasza wykładowczyni, znalazła się wśród laureatów Dorocznej Nagrody Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu dla wybitnych postaci polskiej kultury. Projektantka z naszej uczelni otrzymała statuetkę w kategorii design. Uroczystość wręczenia nagród twórcom, animatorom i mecenasom odbyła się w kompleksie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie.

Dorota Kabała wyróżniona za wkład w rozwój polskiego designu

Wykładowczyni School of Form laureatką Dorocznej Nagrody Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

To nie pierwsze wyróżnienie, jakim uhonorowano projektantkę związaną ze School of Form. Dorota Kabała była nominowana do nagrody Design Alive Awards, a także do nagrody Dobry Wzór. W swojej twórczości skupia się na kwestiach projektowania zrównoważonego. Współpracuje z instytucjami wspierającymi rozwój sportu i rekreacji, jest autorką rozwiązań w zakresie narzędzi dla osób z wrodzonymi wadami dłoni.

Doroczna Nagroda Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

Doroczna Nagroda Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu jest przyznawana od 1997 roku zasłużonym postaciom świata kultury za wybitne osiągnięcia w danym roku w reprezentowanej przez nich dziedzinie lub w uznaniu całokształtu ich dorobku zawodowego.

Wyróżnienie przyznawane jest w 17 kategoriach: teatr, film, literatura, sztuki wizualne, architektura, taniec, twórczość ludowa, edukacja artystyczna, kultura cyfrowa, upowszechnianie kultury, muzyka, ochrona dziedzictwa kulturowego w Polsce oraz ochrona dziedzictwa kulturowego za granicą, design,  całokształt twórczości oraz mecenas kultury. Specjalna kategorię stanowi Nagroda im. Tomasza Merty „Między literaturą a historią” za książkę historyczną. Więcej szczegółów na stronie Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu