Nasi studenci pierwszego roku w ramach zajęć z Podstaw Adobe zaprojektowali wizualny minisłownik podstawowych zwrotów dla uchodźców z Ukrainy i osób, które goszczą ich w swoich domach. Kolejnym projektem, który powstał pod okiem Bartosza Grześkowiaka, jest minisłownik wizualny dla szkół.

czego potrzebujesz szkola

Pomocnik komunikacyjny zawiera podstawowe słowa i zwroty używane na codzień w placówkach edukacyjnych. Znaki pomagają uczennicom i uczniom z Ukrainy porozumieć się z nauczycielami oraz koleżankami i kolegami z Polski. Zapis słowny w językach: polskim i ukraińskim ma za zadanie przyspieszenie nauki słówek potrzebnych w szkole.

Projektantki i projektanci: Agata Germain, Tymoteusz Górski, Dominika Kaczmarczyk, Kornelia Komosińska, Alicja Kryczka, Oleksandra Milishchuk, Liza Nalewajko, Stanisław Orłowski, Dominika Plencler, Anna Safuryn, Aleksandra Stachowicz, Ewa Stecewicz, Zofia Streich, Magdalena Szatyńska, Mateusz Wnuk, Hubert Woźniak

Prowadzący: Bartosz Grześkowiak

pobierz pdf do druku - wersja polsko-ukraińska

Projekt autorstwa studentek i studentów pierwszego roku School of Form Uniwersytetu SWPS opublikowany na licencji CC BY-NC-SA 4.0.

Jeśli chciałbyś wesprzeć nas tłumaczeniami - napisz wiadomość: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.