Na terenie warszawskiego kampusu Uniwersytetu SWPS można obejrzeć dwie ciekawe wystawy prac studentów wzornictwa (School of Form) z naszej uczelni. Pierwsza z nich powstała we współpracy z firmą Paged Sklejka: młodzi projektanci wykorzystali produkty uboczne powstałe w procesie produkcji sklejki i stworzyli z nich przedmioty codziennego użytku. Na drugiej z wystaw zaprezentowano grafiki oraz koszulki wykonane techniką sitodruku podczas marcowych warsztatów prowadzonych dla naszych studentów przez Natalię SyniepupovąAnnę Pogorelova ze School of Visual Communication w Kijowie. Część zaprojektowanych wówczas grafik została sprzedana na aukcji charytatywnej na rzecz społeczności ukraińskiej. Serdecznie zachęcamy do obejrzenia obu ekspozycji!

School of Form x Paged Sklejka

Myślą przewodnią wystawy było wskazanie, iż projektant powinien nauczyć się traktować resztki poprodukcyjne nie jako utraconą wartość, lecz jako zasób. Dzięki współpracy z firmą Paged Sklejka S.A., studenci 2. i 4. roku School of Form mogli poszukać odpowiedzi na pytanie o to, jak zwiększyć wartość produktów ubocznych procesu produkcji sklejki. W ich ręce trafiło niechciane surowe drewno pod postacią zrębek, czół czy wałków. Młodzi projektanci musieli zmierzyć się z ograniczeniami materiału i formy. Z poprodukcyjnych odpadów udało im się stworzyć m.in. stoły, doniczki, panele, a nawet ekrany akustyczne. Inna grupa w tym samym czasie zrealizowała projekt stołka ze sklejki w technologii CNC. Efekty zmagań studentów i studentek wzornictwa można oglądać na wystawie na terenie warszawskiego kampusu Uniwersytetu SWPS na 3. piętrze.

Szczegóły dotyczące wystawy:

Miejsce: Uniwersytet SWPS w Warszawie,
ul. Chodakowska 19/31, korytarz na 3. piętrze

Prowadzący zajęcia:
Dawid Korzeniewski, Henryk Stawicki

SOF X PAGED WYSTAWA fot. Arkadiusz Szwed4

SOF X PAGED WYSTAWA fot. Arkadiusz Szwed7

SOF X PAGED WYSTAWA fot. Arkadiusz Szwed8

Hello, World!

Wystawa grafik oraz koszulek z nadrukami w technice sitodruku, wykonanych przez ukraińskich studentów i studentki School of Form podczas marcowych warsztatów z Natalią Syniepupovą i Anną Pogorelova ze School of Visual Communication w Kijowie. Zdjęcia części powstałych wówczas prac zostały udostępnione w kanałach social media kijowskiej uczelni – dzięki temu udało się sprzedać je na aukcji charytatywnej zorganizowanej przez School of Form. Dochód z aukcji zasilił konto fundacji Pro Akademika.

Wciąż dostępne są niektóre koszulki oraz grafiki wykonane przez studentów wzornictwa. Można je kupić i tym samym wspomóc doświadczoną przez wojnę społeczność ukraińską (kontakt: Biuro Wydziału Projektowania).

Szczegóły dotyczące wystawy:

Czas i miejsce: 5–22 lipca 2022 r.,
Uniwersytet SWPS w Warszawie, ul. Chodakowska 19/31, hol główny na parterze

2mykola kovalenko a3Autor: Mykoła Kowalenko

2Mykola Kovalenko freedom a3 Autor: Mykoła Kovalenko

2тварини в україні
Autorka: Veronika Nikiforova

2В НАС Є ДУХ Володимир МИХАЙЛОВ А3 чб 1
Autor: Volodymyr Mikhailov

Studiuj Wzornictwo w School of Form. Sprawdź jak specjalności i ścieżki oferujemy.