Zakończyły się warsztaty Autostrada do Szkoły współorganizowane przez spółkę Autostrada Wielkopolska i School of Form. Przed studentami postawione zostało wyzwanie, polegające na stworzeniu unikalnych i jednocześnie uniwersalnych propozycji elementów infrastruktury drogowej, która z definicji podnosi poziom naszego bezpieczeństwa. Powinna ona stanowić zachętę do przestrzegania zasad ruchu drogowego, będąc jednocześnie estetycznym elementem otoczenia.

autostrada 1

W warsztatch wzięli udział studenci I stopnia z kierunków Communication Design oraz Domestic Design. Na początku uczestnicy zapoznaali się z ideą programu AUTOSTRADA DO SZKOŁY, następnie odwiedzili przykładowe miejsca, dla których stworzyli dedykowane elementy infrastrukturalne, po czym rozpocznęli pracę  nad projektami. Podczas warsztatów studentów wspierali wykładowcy (socjolog, architekt, projektant, specjalista z dziedziny projektowania przedmiotów, identyfikacji wizualnej i 360 VR). Warsztaty trwały od 9 do 13 października. Najlepsze prace pokazane zostały na wystawie w poznańskim Bałtyku.

Zajęcia realizowane były w ramach programu społeczno-edukacyjnego AUTOSTRADA DO SZKOŁY, którego autorem jest Autostrada Wielkopolska. Kampania została zainaugurowana w kwietniu tego roku i ma na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa dzieci, które tak jak dorośli są uczestnikami ruchu drogowego.

autostrada 3

autostrada 2