W tym roku mury School of Form opuścił trzeci rocznik absolwentów. Wystawa stanowi pierwszą pozauczelnianą prezentację wybranych projektów dyplomowych.W tym roku mury School of Form opuścił trzeci rocznik absolwentów. Wystawa stanowi pierwszą pozauczelnianą prezentację wybranych projektów dyplomowych.

To młodzi wyznaczają trendy. To od ich pomysłów zaczyna się twórczy sztorm. Patrzą daleko, nie boją się tabu. Studenckie prace, kameralne prototypy jak w soczewce skupiają potrzeby i problemy społeczne, ekologiczne i materiałowe.
Młodzi mówią o ważnych rzeczach: o starości, o relacjach międzyludzkich, o nowych zasobach materiałowych, o przeszłości i przyszłości. Zauważają potrzebę wprowadzenia innowacji, odkrywania nowych alternatyw dla starego świata. Obserwują, opowiadają, są krytyczni albo ironiczni, proponują rozwiązania. Zmuszają do refleksji albo do działania. Często są początkiem fali zmian.
Na wystawie podczas Gdynia Design Days prezentujemy prace absolwentów czterech specjalności licencjackich School of Form: communication, domestic, fashion i industrial design.

_______________________________________________________________
Każdy sztorm zaczyna się od pojedynczej chmury i lekkich podmuchów wiatru.
Do zaprezentowania trzeciej serii prac dyplomowych studiów licencjackich w School of Form wybrano te prace-chmury, które zwiastują zmianę kierunku wiatru. Pojedyncze głosy absolwentów wskazują nowe drogi, obszary i kierunki, którymi mogą i powinni interesować się projektanci.
Dwanaście wybranych projektów to wypowiedzi dotyczące tabu obyczajowych i tradycji, dotykające zagadnienia zdrowia - nie tylko na poziomie leczenia, lecz przede wszystkim rozumienia i komunikowania problemów. Inne projekty są narzędziami społecznej zmiany, proponują odpowiedzialne, choć czasem niewygodne postawy. Wreszcie technologie w służbie projektowania. Robotyka, przetwórstwo i projektowanie interfejsów dopasowanych do potrzeb niepełnosprawnego użytkownika. Absolwenci School of Form wiedzą już, że design nie jest narzędziem do zbawienia świata. Ale każde z nich jest jedną z chmur, zapowiadającą sztorm, na który czekamy.

OBYCZAJE
Barbara Bilon, What makes you blush?
Julia Selimova Nastassia Sakalova, Wschodnioeuropejska utopia
Anna Kujawska, Tradycja i abstrakcja