fb cover gs3 2017 06 23

Wrażliwi i odważni – kolejni absolwenci School of Form wkraczają na rynek

23 czerwca startuje wystawa prezentująca prace trzeciego rocznika absolwentów School of Form. Poznańska katedra wzornictwa Uniwersytetu SWPS może pochwalić się w sumie blisko dwustoma absolwentami. Tegoroczni dyplomanci pochodzą z Polski, Ukrainy i Chin.

23.06.2017
School of Form | Poznań, ul. Głogowska 18, MTP Hala nr 1 (wejście przez bramę nr 11)

17.00 POKAZ MODY
dyplomy specjalności Fashion Design

uroczyste wręczenie dyplomów i wyróżnień

17.50 WERNISAŻ WYSTAWY
prace dyplomowe specjalności
Communication, Domestic i Industrial Design

19.00 WYKŁAD LI EDELKOORT

24.06 - 27.06.2017

Wystawa prac dyplomowych

Zapraszamy także na wystawę projektów semestralnych studentów School of Form, która w tym samym czasie będzie prezentowana w budynku szkoły, przy ul. Głogowskiej 18.

GRADUATION SHOW 3 to święto School of Form, a zarazem doskonała okazja, by z bliska przyjrzeć się filozofii nauczania SOF. Studenci mają tu do wyboru cztery specjalności: communication, domestic, fashion oraz industrial design. W czasie czterech lat studiów zadaniom projektowym towarzyszą nauki humanistyczne i społeczne. Dzięki temu studenci są wrażliwi na otaczającą ich rzeczywistość – potrafią dostrzec, nazwać, zbadać i zaprojektować rozwiązanie, które tę rzeczywistość zmienia, ulepsza bądź naprawia.

Ten sposób nauczania działa, co udowadniają dotychczasowi absolwenci świetnie radzący sobie w życiu zawodowym. „Tegoroczni absolwenci są równie wspaniali!” – komentuje Agnieszka Jacobson-Cielecka, dyrektor artystyczna School of Form - „Przed nimi decyzja czy kontynuować studia czy zacząć pracę zawodową. Niektórzy jeszcze przed obroną licencjatu wygrali konkursy i zostali przyjęci na prestiżowe uczelnie zagranicą, między innymi Central St. Martins w Londynie i Parsons w Nowym Jorku, inni mają już nieźle prosperujące biznesy lub dobre propozycje pracy”.

GRADUATION SHOW rozpocznie pokaz mody przygotowany przez absolwentów specjalności fashion design, pod kierunkiem Wojciecha Dziedzica. W ramach pokazu zaprezentowanych zostanie 11 niezwykle różnorodnych kolekcji, dotykających tematu tradycji, etyki mody, subkultur, lub inspirowanych architekturą, utopią czy filmem. Wszystkie je łączy natomiast dbałość o detal i wykończenie, znajomość technik i rzemiosła krawieckiego, wrażliwość estetyczna i kreatywność. Po pokazie, podczas wernisażu obejrzeć można będzie prace dyplomowe absolwentów pozostałych trzech specjalności. To projekty często niezwykle odważne, sięgające do tematów trudnych, bolesnych lub intymnych, takich jak Alzheimer, choroba nowotworowa, wstyd. W innych pracach odwaga polega na poszukiwaniu innowacji materiałowych lub technologicznych.

Równolegle goście będą mogli zwiedzić szkołę, gdzie czekają na nich kolejne wystawy, prezentujące projekty semestralne oraz efekty współpracy School of Form z firmami i instytucjami. Na koniec wieczoru Li Edelkoort, światowej sławy trendforecasterka i mentorka School of Form, skomentuje prace dyplomowe w kontekście trendów i przyszłości projektowania.

Wystawa GRADUATION SHOW potrwa do wtorku 27 czerwca. W poniedziałek uświetni ją wykład Studia Otwartego pt. „Jak nie zmieniliśmy herbu Wadowic” oraz spotkania z dyplomantami w przestrzeni wystawy. Projekty absolwentów zobaczyć można będzie również podczas Gdynia Design Days. Wyselekcjonowane dyplomy wpisują się w hasło Festiwalu – są „sztormem” w takich obszarach jak zdrowie, technologie czy obyczaje.

Partnerzy:

MTP logo boczne