Relacja z wernisażu wystawy Creative Coding - School of Form

W listopadzie ubiegłego roku pokazaliśmy pierwszą wystawę projektów studentów studiów podyplomowych Creative Coding. Mamy dla Was relację z tego wydarzenia! Zobaczcie jakie umiejętności zdobędziecie na naszych studiach podyplomowych.

Prezentowane prace

Karol Nowak
EMPHATYPHYTE (EMPATYFIT)
Dlaczego roślinność traktowana jest tak przedmiotowo? Próbą odpowiedzi na to pytanie jest instalacja „Emphatyphyte” pozwalająca na przeżycie „kontaktu” z rośliną. Aktora (Tillandsia duratii, oplątwa olbrzymia) umieszczono w czarnym prostopadłościanie stanowiącym ramę dla interakcji pomiędzy rośliną a człowiekiem. Oplątwa przemieszcza się w przestrzeni reagując na położenie widza, a także wykonując własne ruchy bazują na nastiach badanych przez Karola Darwina.

Karolina Czachor
XYLOCHORD
Instalacja dźwiękowa, w której fizyczny gest poruszenia betonowych kul uruchamia proces oddziaływania fali akustycznej na wodę. Głośniki, umieszczone pod akwarium, generują różne częstotliwości, w zależności od tego, jaka kula i z jakim odchyleniem została poruszona.

Magda “Bronka” Braniewska, David Sypniewski
Nowe Organy Chóru
Śpiew to sztuka przeznaczona do cieszenia zmysłu słuchu. Ale przecież język fal dźwiękowych można z powodzeniem tłumaczyć na inne. Dzięki temu, śpiewaniem można ucieszyć także inne zmysły. Na przykład wzrok. Nowe Organy Chóru to „śpiewająca światłem” interaktywna instalacja, pozwalająca na indywidualną wizualizację dźwięku dla każdego członka chóru.

Emilia Nyka
Medal dla biegacza.
Każdy medal jest inny. Jego kształt wygenerowany kodem na podstawie danych z treningów, w bezpośredni sposób odwzorowuje styl, osobowość i indywidualność sportowca. Żaden sportowiec nie ma dwóch identycznych wyników w biegu i dlatego nie ma dwóch identycznych medali.

Wiktoria Wójcik, Jan Cieślar
Dziady
Dzisiejsze dziady odbywają się na styku gry/instalacji cyfrowej/ staropolskiej tradycji. Chcieliśmy odtworzyć to święto w formie cyfrowej, zachowując jego powagę, grozę, ale też rozrywkową nieprzewidywalność. Stworzyliśmy miraż światła rzucanego nocą na mokrą szybę, którego źródłem jest wydrukowana w 3d gromnica, będąca jednocześnie kontrolerem gry, którego ruchy przeganiają światłem, pojawiające się duchy.