Serdecznie zapraszamy do obejrzenia prezentacji wybranych dyplomów tegorocznych absolwentów specjaności fashion design w School of Form. Projekty zaprezentowane zostaną w holu budynku Bałtyk w dniach 3 - 16 sierpnia 2018.

S Siepielska 1

W School of Form uczymy się projektowania mody w nowy sposób. W centrum naszych zainteresowań jest człowiek i jego potrzeby. Poznajemy je, studiując antropologię i socjologię, filozofię i psychologię. Słuchamy. Obserwujemy. Zadajemy pytania. Zgłębiamy związki między ubiorem a ciałem, badamy relacje wiążące modę ze społeczeństwem. Szanujemy historię, tradycję i rzemiosło, są one dla nas punktem wyjścia, inspiracją do poszukiwania nowych technik i materiałów. Jesteśmy otwarci i odważni. Docieramy do granic i nie boimy się ich przekraczać. Eksperymentujemy. Zabieramy głos. Komentujemy. Poznajemy klasyczne metody projektowania i szukamy nowych. Wiemy, jak zaprojektować gorset, mundur, suknię, śpiochy. Umiemy to narysować, wykonać i przygotować dokumentację techniczną do seryjnej produkcji. Traktujemy modę jako dziedzinę przemysłu, ale także kultury. Zróżnicowaną, wielowarstwową, zaspokajającą potrzeby różnych grup. Czerpiemy informacje z internetu, książek, magazynów, zdjęć, filmów, muzyki — wszystko, co nas otacza, staje się inspiracją i tworzywem. Uczymy się to dokumentować. O zjawiskach społecznych i kulturalnych opowiadamy językiem mody. Nie pracujemy w oderwaniu od życia — szukamy sposobów na wymianę doświadczeń, umiemy pracować w grupie i indywidualnie. Wiemy, w czym jesteśmy dobrzy. Wierzymy w możliwość zmiany i nową jakość.

Do udziału w wystawie zaproszonych zostało 3 projektantów, którzy w swoich projektach wykorzystali różnorodne techniki i inspiracje. Dziewięć prezentowanych sylwetek nawiązuje do rzemiosła i technik krawieckich, czerpiąc z nich inspiracje, jest także odpowiedzią projektową na aktualne zjawiska społeczne.

Organizator: School of Form (katedra projektowania Uniwersytetu SWPS), Przystań Sztuki
Wybór projektów:: Wojciech Dziedzic, Piotr Szaradowski
Projektanci: Agnieszka Rebell, Sonia Siepielska, Emil Wysocki

Miejsce: Bałtyk, ul. Roosevelta 22, Poznań, 3 - 16 sierpnia 2018.

fot Marek Makowski 2

low SoF Graduation Show 4 1485