O nauczaniu mody w School of Form

Kim jest dziś projektant mody? Skąd czerpie inspiracje i co powinien potrafić, by utrzymać się na tym niezwykle zmiennym i wymagającym rynku? Czy jego zadaniem jest przede wszystkim projektowanie a może jest również rzemieślnikiem, krawcem, biznesmenem i marketingowcem? Co powinien wiedzieć o swoich odbiorcach i skąd czerpać o nich wiarygodne informacje? Na te i wiele innych pytań odpowie podczas swojego wykładu 9 sierpnia dr Piotr Szaradowski - wykładowca na specjalności fashion design w School of Form, historyk sztuki specjalizujący się w historii mody.

IMG 0902

Podczas wykładu omówione zostaną projekty dyplomowe tegorocznych absolwentów School of Form, przybliżony zostanie proces projektowy, źródła inspiracji, wykorzystane techniki i narzędzia. Pokazane zostaną również możliwe ścieżki kariery oraz branże, w których absolwenci fashion design znajdują zatrudnienie. W ramach wykładu o projekcie dyplomowym Alter Body opowie Emil Wysocki.

Wykład towarzyszy wystawie projektów dyplomowych absolwentów SOF, która prezentowana jest w holu biurowca Bałtyk w dniach od 3 do 16 sierpnia. Więcej o wystawie>>

WYKŁAD DR. PIOTRA SZARADOWSKIEGO  „CZY PROJEKTANT MODY MUSI UMIEĆ SZYĆ?”

9 SIERPNIA 2018, GODZ. 20.00, hol budynku Bałtyk, ul. Roosevelta 22, Poznań

wstęp wolny

Piotr Szardowski W3U0636

Piotr Szaradowski