Warsztaty Mood for Wood 2018 - School of Form

W dniach od 20 do 30 lipca School of Form ponownie gościła międzynarodowe warsztaty Mood for Wood dla studentów kierunków projektowych z Polski, Czech, Węgier i Słowacji. Przy pomocy architektów i projektantów z całej Europy oraz doświadczonych stolarzy, uczestnicy projektu zaprojektowali oraz samodzielnie wykonali drewniane meble/instalacje plenerowe dla wybranych lokalizacji w Poznaniu. Organizatorem warsztatów były SARP oraz Stowarzyszenie Kolektyw 1a. Partnerem tegorocznej, piątej już edycji projektu było SM „Osiedle Młodych” w Poznaniu.

Mood For Wood 6

Tematem warsztatów Mood for Wood w 2018 roku były poznańskie Rataje i bloki z wielkiej płyty. Dzięki współpracy Organizatorów ze Spółdzielnią udało się wybrać 3 lokalizacje: na os. Lecha – teren zielony w sąsiedztwie budynku nr 45-56 (współpraca z Domem Kultury „Orle Gniazdo” i Kierownictwem Osiedla Lecha-Czecha), skwer zielony w pobliżu 110-119 (współpraca ze Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom i Rodzinom „Amici” i Kierownictwem Osiedla Lecha-Czecha) oraz na os. Rusa – teren zielony w pomiędzy Spółdzielczych Stadionem Sportowym „Olimp”, kościołem oraz budynkiem nr 86-95 (współpraca z Kierownictwem Osiedla Rusa i Stowarzyszeniem Osób Niepełnosprawnych i ich Rodzin „Amikus”).

Prace projektowe oraz realizacja projektów odbyła się tradycyjnie już w Strefie Studenta oraz pracowni prototypowania School of Form, w ktorej fachowych porad udzielał jej szef - Szymon Filoda. W warsztatch wzięli udział studenci SOF - Filip Til i Alan Kozłowski.

Gdzie znajdziecie tegoroczne realizacje warsztatowe?

* altanki na ul. Zamenhofa w DPS dla seniorów
* leżanka w kształcie liścia - osiedle Piastowskie 106 a
* welkoformatowa ławka przy boisku na osiedlu Lecha 43 przy domu kultury Orle Gniazdo
* stół z ławkami i otwarta galeria stowarzyszenia AMICI na osiedlu Lecha 90-97
* scieżka sensoryczna do terapii, ławka ze zjeżdząlnią i leżanka- osiedle Rusa - stowarzyszenie osób niepełnosprawnych i ich rodzin

Zobaczcie jak przebiegały warsztaty!

/fot. Mood for Wood/

Mood for Wood 1

Mood for Wood 2

Mood for Wood 7