Czy przyszłość ludzkości opierać się będzie na koegzystencji ludzi i robotów? Czy ziszczą się hollywodzkie senariusze filmów z gatunku sci-fi? Serdecznie zapraszamy do obejrzenia instalacji "Ja, Robot!" w holu budynku Bałtyk w dniach 1 - 13 września 2018.

1 2

W ramach specjalności industrial design w School of Form studenci doświadczają, że projektant może mieć znaczący wpływ na cały proces powstawania produktu czy rozwiązania, a nie tylko na finalny efekt. Jednocześnie, pracując z robotami przemysłowymi, zachęcani są do refleksji na temat zastępowania pracy człowieka pracą robota oraz do poszukiwania odpowiedzi na pytania związane z rozwojem robotów. W ramach zajęć eksperymentują, na przykład przekładając dowolnie wybrane rzemiosło, proces wytwarzania obiektów z użyciem określonych metod i obsługiwanych narzędzi, na język robota przemysłowego.

Instalacja „Ja, Robot”, prezentowana w budynku Bałtyk, to przewrotny komentarz do zmian technologicznych dziejących się na naszych oczach. Czy powszechnej robotyzacji trzeba się bać? Czy tradycyjne techniki wytwarzania przetrwają? Czy kreatywność pozostanie domeną nas, ludzi?
Instalacji towarzyszy pokaz filmów dokumentujących procesy projektowe z użyciem robota Kuka na specjalności industrial design w School of Form Uniwersytetu SWPS.

Organizator: School of Form (katedra projektowania Uniwersytetu SWPS), Przystań Sztuki

Projekt: Filip Bielicki

Miejsce: Bałtyk, ul. Roosevelta 22, Poznań, 1-13.09.2018, w godzinach 10.00-18.00

Plotki 5 1