8 września, w ramach Drzwi Otwartych Uniwersytetu SWPS, Jagna Jaworowska - antropolożka i wykładowca School of Form, opowie dlaczego coraz częściej światowe marki decydują się na współpracę z antropologami. Dlaczego antropologia jest ważnym ogniwem w procesie projektowym, który potrafi przyczynić się do sukcesu produktu? Jak uczymy antropologii i projektowania w School of Form? Zapraszamy na wykład!

IMG 0827 1

Antropologia uczy nas wrażliwości i nieszablonowego myślenia. Nic dziwnego, że w ostatnich latach firmy coraz częściej współpracują z antropologami przy tworzeniu nowych produktów lub ulepszaniu starych. Rzadko jednak słyszy się, na czym konkretnie ta współpraca polega. Odwołując się do przykładów z różnych branż zobaczymy, jak wyglądają badania antropologiczne oraz w jaki sposób efekty pracy antropologów wykorzystują projektanci. Wykład poprowadzi Jagna Jaworowska, antropolożka, wykładowca School of Form Uniwersytetu SWPS (katedra projektowania), która w SOF współprowadzi zajęcia projektowe, ucząc przyszłych projektantów wykorzystywania antropologii w designie.

Sukces Lego, Ikei i innych. Dlaczego projektanci pracują z antropologami? Wykład Jagny Jaworowskiej w ramach Drzwi Otwartych Uniwersytetu SWPS

8 września 2018, 12.30, Uniwersytet SWPS, ul gen. Kutrzeby 10, Poznań, sala N409

wstęp wolny po rejestracji

jagna02

Jagna Jaworowska

Antropolożka społeczno-kulturowa, absolwentka Universiteit van Amsterdam. Do jej zainteresowań badawczych należą relacje między ludźmi a przedmiotami, materialność, a także pamięć i dziedzictwo. Oprócz prowadzenia zajęć na School of Form zajmuje się prowadzeniem projektów i komunikacją on-line.