Czy wirtualna rzeczywistość, w której coraz chętniej i na coraz dłużej się zanurzamy, istnieje? Na ile jest rzeczywista? Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu "Nie do zobaczenia. Skąd wiesz, że Internet istnieje?", towarzyszącemu Futuro Open Air, w czwartek 13 września od godz. 17.00 w holu budynku Bałtyk.

18 1

Jest to prosta instalacja artystyczna - hakerska symfonia na stolik, krzesło, słuchawki, użytkownika i jedną bardzo dziwną aplikację, która w bardzo nieodpowiedzialny sposób wykorzystuje współczesne i bardzo modne technologie internetowe.
Podobno Internet jest oknem na świat - nieskończonym źródłem informacji, dającym nam nieograniczone możliwości. A co, jeśli to okno jest tak naprawdę lustrem? W technologii rzeczywiste są tylko trzy rzeczy - urządzenie, ekran i ty. Wszystko inne jest tymczasowym, wygenerowanym specjalnie dla ciebie złudzeniem i tylko od ciebie zależy, w jakim stopniu to złudzenie stanie się twoją rzeczywistością.
Czy zachowujesz się czasem tak, jakby twój świat istniał głównie w przestrzeni wirtualnej, to, czym się zajmujesz definiował twój komputer, a od stanu twojego smartfona zależało całe twoje życie rodzinne i towarzyskie? Jak duży wpływ mają na ciebie cyfrowe informacje i czy dzięki nim choć trochę zmieniasz się na lepsze?
Zanurz się w przygotowanej specjalnie dla ciebie instalacji. Pokażemy Ci wiele pięknych, nieistniejących miejsc, trochę o sobie opowiesz, a później wspólnie zastanowimy się czy to wszystko - cały świat wirtualny powinien mieć dla nas jakiekolwiek znaczenie. Bo czy możemy być pewni, że Internet istnieje?

Organizator: School of Form (katedra projektowania Uniwersytetu SWPS), Przystań Sztuki
Projekt: Piotr Butlewski (projekt dyplomowy na specjalności communication design School of Form, 2018)

Miejsce: Bałtyk, ul. Roosevelta 22, Poznań, 13.09.2018, w godzinach 17.00-21.00