Czy rynek potrzebuje projektantów? Tak! Udowadniają to absolwenci School of Form, których sylwetki zaprezentowane zostaną podczas wystawy Zawód:Projektant w ramach Warsaw Home Fair.

W rankingach zawodów najbardziej pożądanych na rynku projektanci i architekci plasują się w absolutnej czołówce, a historie absolwentów School of Form tylko je potwierdzają. Kreatywność, otwartość na nowe wyzwania, wrażliwość społeczna oraz umiejętność pracy w multidyscyplinarnych zespołach to cechy i kompetencje, bez których duże i małe biznesy nie mogą się dziś obejść.

Podczas wystawy School of Form w ramach Warsaw Home Fair (4-7 października 2018, Nadarzyn) pokazane zostaną różne ścieżki kariery projektanta na przykładzie 9 absolwentów uczelni. Jedni pracują dla dużych koncernów, takich jak Volkswagen czy Schattdecor, inni rozwijają własne marki. Niektórzy zostają liderami zespołów projektowych, a inni kontynuują edukację w najbardziej prestiżowych uczelniach na świecie. Wielu oferty pracy oraz zlecenia projektowe otrzymuje już w trakcie studiów.

– To niesamowite móc obserwować, jak dynamicznie rozwijają się absolwenci School of Form – komentuje Arkadiusz Szwed, kurator wystawy i wykładowca. – Jako dydaktycy od początku obserwujemy ich ścieżkę projektową. Cieszymy się, widząc, że nasz program nauczania przynosi wymierne efekty, a nasi absolwenci świetnie odnajdują się na rynku.

School of Form zaznaczy swoją obecność również w programie towarzyszącym targom. Z wykładami i prezentacjami wystąpią m.in. Oskar Zięta, Maciej Siuda, Kuba Szczęsny, Jola Starzak i Wiesław Bartkowski. Tegoroczna absolwentka Róża Rutkowska (Janusz) weźmie udział w dyskusji o materiałach biodegradowalnych. Ponadto nastąpi oficjalne otwarcie konkursu „Zaprojektowane po ludzku”, organizowanego przez Wydawnictwo Agora.,Partnerem merytorycznym konkursu jest School of Form.

W gronie prezentowanych absolwentów pokażemy m.in. Filipa Króla, Magdę Gąsiorowską i Agatę Kiedrowicz.

SoF people20001

Filip Król
Absolwent industrial design (2015), obecnie pracuje jako interior designer dla marki Škoda. Jest laureatem konkursu MoveAward 2016. Międzynarodowe jury wyróżniło jego pracę dyplomową dotyczącą mobilności w 2030 roku i przyznało staż w dziale projektowym marki Mercedes-Benz. W 2017 roku zajął pierwsze miejsce w konkursie „Mazda Design 2017/37 – Piękno Przyszłości” w kategorii Przestrzeń za projekt wnętrza Mazdy Przyszłości – „Post-automotive”.

Magda Gąsiorowska
Absolwentka industrial design (2015), pracuje jako product developer w firmie NAP, gdzie odpowiada za wdrażanie nowych kolekcji produktów i elementów wyposażenia wnętrz. Pracowała w Zieta Prozessdesign, gdzie odpowiadała za projektowanie produktu oraz nadzór wykonawczy obiektów o zróżnicowanej skali, głównie w technologii FiDU. Za największe wyzwanie uważa pracę na stanowisku project managera rzeźby NAWA, która stanęła na Wyspie Daliowej we Wrocławiu. Jej projekt dyplomowy – rękaw IMMU wykonany wraz z Justyną Strociak – był pokazywany na wystawach i festiwalach, m.in. w Eindhoven, Tallinie, Kolonii, Gdyni i Łodzi.

Agata Kiedrowicz
Absolwentka domestic design (2016), działa na pograniczu projektowania, sztuki, humanistyki. Interesuje ją sensoryczny wymiar projektowania oraz dizajn jako narzędzie eksploracji i krytyki rzeczywistości. Prowadzi (wraz z Martą Szostek) studio projektowe SUPERGIRLS DO DESIGN, specjalizujące się w tworzeniu scenografii i doświadczeń kulinarnych. Autorka publikacji o designie, modzie i sztuce. Realizuje autorskie projekty edukacyjne z obszaru mody i designu. Współpracuje z projektantami, artystami, instytucjami kultury i sztuki. Kuratorka wystaw.

Zawód: Projektant
Kurator:. Arkadiusz Szwed
Zdjęcia: Danił Daneliuk

Warsaw Home Fair, Pawilon F, stoisko F5.12
4-7 października 2018, 10.00-18.00
(wydarzenie biletowane, więcej informacji na www.warsawhome.eu)

Wydarzenia z udziałem ekspertów School of Form:

4.10.2018, godz. 11.15-13.00
Co nowego w architekturze Europy Środkowo-Wschodniej?
Prelegenci: Kuba Szczęsny, Robert Konieczny, Yvette Vašourková

5.10.2018, godz.13.00-15.00
Technologie: sztuczna inteligencja a biznes wnętrzarski
Prelegenci: Wiesław Bartkowski, Kacper Nosarzewski, Anna Wróblewska, Michał Głowacki