Gdzie pracują projektanci? Wyobrażamy ich sobie w malowniczym studio lub otoczonych kreatywnym nieładem warsztatach, w których tworzą piękne i potrzebne przedmioty. To tylko część prawdy.

Projektanci przede wszystkim pracują z ludźmi. Przedmioty, które tworzą, są wynikiem skomplikowanych procesów. Często jest tak, że konkluzją procesu jest brak przedmiotu. Projektowanie rzeczy: krzeseł, naczyń, znaków, plakatów i ubrań to zaledwie niewielki ułamek możliwości, które daje zawód projektanta. O tym co może design i co mogą projektanci opowie 15 listopada 2018 dr Agnieszka Jacobson-Cielecka, dyrektor programowa i artystyczna School of Form. Wykład towarzyszy wystawie "Empatia, teraz!", która w School of Form trwa do 14 grudnia b.r.

W progrmie wykładu będzie też prezentacja projektu dyplomowego "Znikąd, z miłością" autorstwa Olgi Zelenskiej, absolwentki domestic design w School of Form, który jest odpowiedzią na zjawisko przemieszczania się ludzi. Projekt został wybrany do grona 20 najlepszych na świecie dyplomów projektowych powstałych w 2018 i został zaprezentowany podczas Dutch Design Week na wystawy Antenna. Zostanie też zaprezentowany podczas finałowej wystawy Global Grad Show w Dubaju.

MG 0836

O wykładzie:

Co może design?

15 listopada 2018, godz. 17.00
Miejsce: School of Form, ul. Głogowska 18, Poznań
Wstęp wolny po wypełnieniu formularza poniżej

O wykładowcy:

dr Agnieszka Jacobson-Cielecka

Agnieszka JC352x235

Współautorka programu nauczania w School of Form, obecnie pełni funkcję dyrektora artystycznego i programowego. Kuratorka licznych wystaw polskiego designu m. in. Unpolished, Polished Up, Moderna (razem z Pawłem Grobelnym), Polska Folk, Materia Prima, prezentowanych na najważniejszych festiwalach designu w Europie, a także w muzeach designu (MAKK w Kolonii, Muzeum Sztuk Stosowanych w Budapeszcie, Muzeum Designu w Helsinkach, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Bukareszcie i inne). Kuratorka główna wystawy Common Roots. Design Map of Central Europe. zrealizowanej na zamówienie Design Museum Holon w Izraelu. Krytyk designu, dziennikarka i publicystka. Zasiada w radach programowych polskich i zagranicznych festiwali designu. Jurorka w licznych konkursach. Członek ciał doradczych Instytutu Adama Mickiewicza, Muzeum Narodowego w Warszawie oraz Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli. Laureatka nagród: Redaktor Naczelny Roku (Media i Marketing 2007) oraz Animator 2012 DesignAlive Awards.

O wystawie:

Empatia, teraz!
Kurator: Michał Bachowski
Organizator: School of Form Uniwersytetu SWPS
Współorganizator: Centrum Designu Gdynia
Termin: 19.10-14.12.2018, dni powszednie w godzinach 12.00-18.00 ( z wyjątkiem 1-2.11.2018) oraz w wybrane weekendy w godzinach 10.00-16.00.
Siedziba: School of Form, ul. Głogowska 18, Poznań
Zapisy przez formularz