Jakie zadania stawiane są dziś projektantom i architektom? Czy wystarczy, że odpowiadają na potrzeby konsumentów, tworzą innowacyjne rozwiązania, projektują intuicyjne, funkcjonalne i estetyczne przedmioty, aplikacje, usługi? A może ich zadaniem jest też zmieniać świat na lepsze? Jakie są etyczne i polityczne wymiary relacji między projektantami a użytkownikami? Kiedy dizajn szkodzi?

P2Q0862a2880

O empatii w projektowaniu rozmawiać będą Marcin Wicha, wykładowca School of Form, laureat Nagrody Literackiej Nike, oraz Mateusz Halawa, kierownik zespołu nauk humanistycznych i społecznych w SOF. Porozmawiamy o tym, czy design empatyczny to całkowicie odrębna kategoria projektowania czy może empatia powinna towarzyszyć każdemu projektowanemu produktowi, usłudze czy budynkowi. Rozmowa towarszyszy wystawie "Empatia, teraz!", do zwiedzania której serdecznie zaparszamy!

O wydarzeniu:

O empatii i dizajnie. Rozmowa Marcina Wichy i Mateusza Halawy

29 listopada 2018, godz. 17.00, Strefa Studenta
Miejsce: School of Form, ul. Głogowska 18, Poznań

Wstęp wolny po wypełnienieiu formularza poniżej.

Marcin Wicha

Marcin Wicha Fot Pawel Krzywicki

Projektuje okładki, plakaty i znaki graficzne. Wykładowca School of Form, gdzie prowadzi zajęcia z technik pisarskich. Jest autorem książek: „Jak przestałem kochać design” (Wydawnictwo Karakter, Kraków 2015), „Rzeczy, których nie wyrzuciłem” (Wydawnictwo Karakter, Kraków 2017), książek dla dzieci, m.in.: „Bolek i Lolek: genialni detektywi” (Społeczny Instytut Wydawniczy „Znak”, Kraków 2014), „Niezwykła historia Sebastiana Van Pirka” (Wydawnictwo Egmont Polska, Warszawa 2018). Jego teksty ukazywały się w „Autoportrecie”, „Literaturze na Świecie” i „Tygodniku Powszechnym”.

Za książkę „Rzeczy, których nie wyrzuciłem” uhonorowany Paszportem „Polityki” 2018 w kategorii literatura. Otrzymał też nominacje do Nagrody Literackiej Gdynia w kategorii „Esej” oraz Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza. fot. Paweł Krzywicki

Mateusz Halawa

36671168 1884465174943667 3543133614432583680 o

Kierownik zespołu nauk humanistycznych i społecznych. Skończył socjologię na Uniwersytecie Warszawskim. Jest doktorantem na Wydziale Antropologii The New School for Social Research w Nowym Jorku, gdzie pracował ze studentami Parsons School of Design oraz z zespołem Graduate Institute for Design, Ethnography & Social Thought. Asystent w Instytucie Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk, gdzie zajmuje się etnograficznymi badaniami i kulturową analizą życia gospodarczego. Wcześniej był badaczem jakościowym i doradcą strategicznym w Millward Brown. Stypendysta Fulbrighta, Wenner-Gren Foundation i Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej. fot. Creascope i Lily Viter

Darmowe wydarzenia adresowane są do subskrybentów naszego newslettera.