Umiejętność obserwacji konsumentów i spoglądania na świat z ich perspektywy pozwala tworzyć produkty lepiej dostosowane do potrzeb użytkowników, a zatem takie, które mają większe szanse na sukces rynkowy. To nie wszystko. Podobne metody zaczęły być wykorzystywane w wielu innych branżach, m.in. w doradztwie korporacyjnym czy przy projektowaniu bardziej przystępnych usług finansowych. W ramach wystawy "Empatia, teraz!" zapraszamy na wykład Michała Bachowskiego, podczas którego zastanowimy się dlaczego dizajn empatyczny jest słusznie uznawany za jedną z najważniejszych współczesnych dziedzin projektowych i nie tylko.

Zadaniem szeroko pojętego dizajnu empatycznego nie powinno być jednak tylko zaspokajanie potrzeb uprzywilejowanych grup społecznych i generowanie zysków dla firm. Chcąc stawić czoła największym wyzwaniom współczesności, powinniśmy wrócić do korzeni empatii, u jej podstaw leży bowiem zdolność współodczuwania z innymi ludźmi, także tymi, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji. Dlaczego właśnie teraz? O tym porozmawiamy podczas wykładu.

P2Q0895a2880

O wykładzie

Empatia, dlaczego właśnie teraz?, Michał Bachowski
6 grudnia 2018, godzina 18.00
School of Form, ul. Głogowska 18, Poznań
Wstęp wolny po wypełnieniu poniższego formularza zgłoszeniowego.

Michał Bachowski

Michał Bachowski Noizz 655

Z wykształcenia ekonomista i design manager, z zamiłowania uzależniony od internetu obserwator wszelkich nowych tendencji w obszarach wzornictwa, technologii, mediów oraz marketingu. Swoją drogę zawodową zaczynał w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego, gdzie pracował przy projektach doradczych dla takich firm jak Leroy Merlin, PROFIm czy Zelmer. W latach 2012-2018 w redakcji serwisu o trendach rynku i kultury F5 (fpiec.pl), gdzie doszedł do stanowiska zastępcy redaktora naczelnego, z powodzeniem zamieniając swoją pasję w zawód. Od października creative content manager w Noizz.pl.

Darmowe wydarzenia adresowane są do subskrybentów naszego newslettera.