Po sukcesie styczniowej Środy z Designem, pora na jej lutową odsłonę. Zapraszamy wszystkich, którzy rozważają studia w School of Form. Opowiemy Wam jak się przygotować do egzaminów, będziecie mogli wejść do wszystkich naszych pracowni oraz wziąć udział w niezwykłym programie wydarzeń.

mg 1163

Przed nami lutowa Środa z Designem i wraz z nią szereg atrakcji. Ponieważ niezwykłym zainteresowaniem cieszył się próbny warsztat kreatywny, który daje szansę zaliczenia pierwszej części egzaminu do SOF, w lutym również będziecie mieli taką możliwość. Ponadto zapraszamy na konsultacje portfolio z naszymi ekspertami. Mamy dla Was również dwa ciekawe warsztaty w naszych pracowniach, wykład o projektowaniu mody oraz możliwość zwiedzenia zakamarków naszej szkoły. Jesteśmy przekonani, że spędzicie z nami bardzo kreatywne popołudnie.

Zobacz co przygotowaliśmy dla Ciebie w ramach Środy z Designem 13 lutego 2019. Zgłoś się, wypełniając formularz znajdujący się u dołu strony.

Program 13.02.2019

14.15, 17.30 zwiedzanie szkoły
15.00-17.00 Próbny warsztat kreatywny, sala 18
15.00-17.00 Dlaczego fotografia kłamie, warsztat z kompozycji, Bartosz Grześkowiak, sala 23
17.00-19.00 Notes na zapiski, warsztat, Kamila Loba, Zofia Lubianiec, sala 16
17.00-18.00 konsultacje portfolio, sala 18
18.00-19.00 O pracy i umiejętnościach projektanta mody, wykład Piotra Szaradowskiego, hol na I piętrze

WARSZTATY

Próbny warsztat kreatywny

Chcesz już w lutym zaliczyć pierwszą - kreatywną część egzaminu wstępnego do School of Form? Weź udział w próbnym warsztacie, który z jednej strony pokaże formułę zadania, rozwieje wątpliwości i zniweluje stres, a z drugiej, jeśli pójdzie Ci bardzo dobrze, umożliwi zdanie pierwszej części egzaminu. Do drugiej części - rozmowy na podstawie portfolio, podejdziesz w kwietniu wraz z oficjalnym startem rekrutacji.

Notes na zapiski

Dużo piszesz, rysujesz, lubisz notować ale nie możesz znaleźć zeszytów, które naprawdę by Ci się podobały? Przyjdź na warsztat! Wraz z nami stworzysz swój pierwszy notes do bazgrołów, ważnych planów i notatek. Poznasz bardzo podstawowe triki introligatorskie i być może jak my zakochasz się w papierze! Wraz z nami zszyjesz i ozdobisz swój zeszyt, używając różnych technik. Poznasz przy okazji podstawowe zasady kompozycji.

Maksymalna liczba osób: 15

zeszyty podstawowe warsztaty

Prowadzący: WABI STUDIO (Kamila Loba, Zofia Lubianiec)

27657755 2044296975841934 537331848217410412 nDziewczyński gang. Nieustannie szlifują rzemieślnicze umiejętności - swoimi produktami chcą zapewnić jak największy komfort swoim odbiorcom. Skupiają się na ceramice i przedmiotach najbliższych człowiekowi. Zaraziły się pasją do porcelany w School of Form gdzie studiowały. Absolwentki domestic design, uczestniczki wystaw i festiwali.

Dlaczego fotografia kłamie? Warsztaty z kompozycji

Wspólnie z uczestnikami warsztatów zastanowimy się, jak kompozycja i kadrowanie obrazu fotograficznego przekłamuje rzeczywistość. Uczestnicy warsztatu poznają różne zasady komponowania obrazów fotograficznych, obejrzą przykłady ich wykorzystania i łamania. Za pomocą własnych aparatów w telefonach komórkowych wykonają fotografie, które następnie wspólnie zinterpretują.
Wymagania: telefon z aparatem lub własny aparat.

Liczba osób – max 12

Prowadzący: Bartosz Grześkowiak

Bartek W3U5140vKierownik pracowni foto-wideo.
Projektant graficzny. Ukończył z wyróżnieniem kulturoznawstwo na Uniwersytecie Adama Mickiewicza oraz w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu. Interesuje się praktyką i teorią fotografii. Prowadzi Lepsze Studio, które zajmuje się projektowaniem identyfikacji wizualnych, plakatów i publikacji. Przygotował i wdrożył m.in. rebranding dla Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, dla której współtworzył również kampanie reklamowe. W School of Form opiekuje się pracownią foto-wideo oraz uczy obsługi programów graficznych. Jest odpowiedzialny za wizualną stronę materiałów promocyjnych i strony internetowej szkoły.

WYKŁAD

O pracy i umiejętnościach projektanta mody

Podczas spotkania uczestnicy będą mogli uzyskać odpowiedź na najczęściej zadawane pytania dotyczące tego zawodu, takie jak: Czy osoba, która potrafi szyć może być projektantem? Czy projektant musi znać historię? Co projektuje projektant mody? Co wyróżnia dobrego projektanta mody? Kim jest dziś projektant mody? Skąd czerpie inspiracje i co powinien potrafić, by utrzymać się na tym niezwykle zmiennym i wymagającym rynku? Czy jego zadaniem jest przede wszystkim projektowanie a może jest również rzemieślnikiem, krawcem, biznesmenem i marketingowcem? Co powinien wiedzieć o swoich odbiorcach i skąd czerpać o nich wiarygodne informacje? Zapraszamy na wykład!

dr Piotr Szaradowski

Piotr Szardowski W3U0636Doktor nauk humanistycznych (historia sztuki). Przez 7 lat prowadził autorskie cykle wykładów na temat historii mody francuskiej w poznańskim Domu Bretanii ze szczególnym uwzględnieniem XX wieku. Kurator wystaw i współautor scenariuszy wystaw poświęconych modzie XX wieku. Autor książki „Francja elegancja. Z historii haute couture” (2016). Główne punkty jego zainteresowań to problem funkcjonowania ubioru jako dzieła sztuki, sposoby prezentowania ubiorów w muzeach oraz historia haute couture. Opiekuje się kolekcją ubiorów http://www.muzealnemody.org/

KONSULTACJE PORTFOLIO

Masz pytania dotyczące portfolio? Przyjdź na konsultacje z naszymi wykładowcami. Możesz zabrać swoje prace i projekty lub, jeśli nie wiesz od czego rozpocząć przygotowania, po prostu umów się na rozmowę o formie prezentacji i jej częściach składowych. Skorzystaj z cennych rad, dowiedz się na co szczególnie zwracają uwagę członkowie komisji egzaminacyjnej.

Jak przygotować portfolio?

[Form sroda_z_designem_13022019_sof not found!]