Plakat Luki Rayskiego Konstytucja to jeden z najbardziej ikonicznych projektów graficznych we współczesnej Polsce. Uwielbiany, zwalczany, powielany, przerabiany. Skąd się wziął i jak wywołał tak silne reakcje? Zapraszamy na wykład Mateusza Halawy, kierownika zespołu nauk humanistycznych i społecznych w School of Form.

konstytucja plakat

Podczas spotkania Mateusz Halawa opowie o historii plakatu Konstytucja, łącząc dwie perspektywy: współorganizatora strategii dystrybucji znaku oraz badacza społecznego życia dizajnu. W tle jest pytanie ogólniejsze i dotyczące nie tylko Polski: co to znaczy projektować dla sfery publicznej i miejskiego protestu? Patronat nad wykłądem objęło Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej.

Termin: 12 marca 2019, godz.18.00

Miejsce: Uniwersytet SWPS, ul. Chodakowska 19/31, Warszawa, sala: S303.

Patronat:

STGU logo red

Udział w wykładzie jest możliwy po wypełnieniu poniższego formularza zgłoszeniowego.
/fot. w nagłówku: Bartek Muracki/

O wykładowcy

Mateusz Halawa

Mateusz Halawa 352x235

Kierownik zespołu humanistyki i nauk społecznych School of Form Uniwersytetu SWPS. Specjalizuje się w etnograficznych badaniach w dizajnie i kulturowej analizie życia gospodarczego. Badacz w Max Planck Partner Group for the Sociology of Economic Life w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN. Doktorant na Wydziale Antropologii The New School for Social Research w Nowym Jorku. Stypendysta Fulbrighta, Wenner-Gren Foundation i Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej.

Powyższe wydarzenie adresowane jest do subskrybentów naszego newslettera.

Wysłanie zgłoszenia udziału w wydarzeniu będzie uznane za wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu realizacji uczestnictwa w wydarzeniu (więcej szczegółów dot. przetwarzania danych osobowych)