W dniach 7-10 listopada w Ptak Warsaw Expo odbędzie się Warsaw Home & Contract 2023, prestiżowe targi branży wnętrz i projektowania. W gronie wystawców znajdzie się Zieta Studio, studio projektowo-badawcze założone przez Oskara Ziętę, które z pasją odkrywa potencjał metalu w projektach użytkowych. W trakcie tegorocznych targów zaprezentuje efekty swoich badań i eksperymentów dotyczących koloryzacji metalu.
Interpretacje kosmosu
W centrum uwagi znajdzie się nowy koncept kolorystyczny Helix Nebula. Gradientowe wykończenia zaprezentowane będą na tryptyku luster RONDO. W tej konfiguracji obiekty są zwierciadłem kształtu i barw Mgławicy Ślimak – od której pochodzi nazwa i bezpośrednia inspiracja w zakresie połączeń barw. Nowe gradienty rozszerzają kolekcję Transitions. Premiera tryptyku Helix Nebula zdobyła już uznanie podczas włoskiego spotkania z designem Salone del Mobile w Mediolanie wiosną tego roku. Tej jesieni natomiast odcienie kosmicznych nebuli, równolegle do Warsaw Home 2023, będą prezentowane podczas targów Boutique Design New York (BDNY) w Nowym Jorku na obiektach RONDO i OKO.
Lustro RONDO, zdj. Weronika Trojanowska
Magnetyzm neonów
Mocnym akcentem na stoisku Zieta Studio będą neony. Dobrze znane obiekty takie jak PLOPP czy TAFLA pojawią się w świeżych, mocno kontrastujących interpretacjach. Neony to jeden z efektów innowacji w zakresie koloryzacji metalu, ale i obecności w przestrzeni. Wykończenia prowokują swoją intensywnością w świetle dziennym i hipnotyzują w ultrafiolecie.
PLOPP, zdj. Jakub Kania
PLOPP, zdj. Jakub Kania i Weronika Trojanowska.
Nowy rozdział: Oświetlenie Zieta Studio
Na tegorocznych targach Warsaw Home Studio Zieta zaprezentuje zupełnie nowy obszar swojej twórczości: oświetlenie. Lampy, które przedstawią, stanowią efekt połączenia zaawansowanej technologii FiDU i szacunku dla tradycyjnych rzemieślniczych technik kształtowania metalu.
TAFLE, RONDO, Oświetlenie Zieta Studio, zdj. Weronika Trojanowska
Oskar Zięta
Projektant, architekt. Pracownik Instytutu Projektowania Uniwersytetu SWPS oraz Wydziału Projektowania w Warszawie, a także wykładowca School of Form. W swoich pracach łączy design i walory artystyczne z nowoczesną technologią. Stworzył jedną z najnowocześniejszych technologii obróbki stali FIDU (Freie Innendruck Umformung - formowanie ciśnieniem wewnętrznym), która została wyróżniona licznymi nagrodami m.in. Red Dot Design Award 2008, Schweizer Design Preis 2008, Nagrodą Niemieckiej Rady Wzornictwa 2009 czy Audi Mentor Prize 2011.