Interesujesz się designem? Chcesz projektować modę, meble, komunikację lub usługi? W School of Form rozwiniesz swoje pasje i zamienisz je w fascynujący zawód. Zapraszamy na pierwszy termin egzaminów wstępnych do SoF - 25 kwietnia o godz. 11.00.

Jak co roku, kwiecień to miesiąc, w którym rozpoczynamy rekrutację do School of Form. Egzaminy wstępne będą odbywać raz w miesiącu, od kwietnia do lipca włącznie. Uruchomilismy właśnie formularz rekrutacyjny! Zapraszamy do zapisów!

11.00-18.00
Poznań

rekrutacja 2

Stypendium od Firm
Tylko w trzech pierwszych terminach egzaminów (kwiecień, maj i czerwiec) kandydaci do School of Form mogą ubiegać się o Stypendium od Firm, które pozwala obniżyć czesne o połowę w pierwszym roku trwania studiów. Stypendium przyznawane jest tym osobom, które otrzymają najwyższą punktację podczas egzaminów wstępnych.

Na czym polegają egzaminy?
Ideą egzaminów wstępnych jest rozpoznanie kreatywnych predyspozycji kandydata. Egzamin podzielony jest na dwie części. Pierwszy etap, to dwugodzinny warsztat, podczas którego uczestnicy rozwiązują zadanie przy pomocy otrzymanych materiałów, a następnie prezentują publicznie efekt swojej pracy. Drugi etap, to ok. 15-minutowa rozmowa na podstawie portfolio, które powinno składać się z następujących elementów: autoportretu, kreatywnego CV, zbioru prac wykonanych różnymi technikami, które prezentują dotychczasowe umiejętności kandydata oraz jego pasje, a także z załączonych inspiracji.

“Druga część egzaminu, czyli rozmowa na podstawie portfolio jest bardzo przyjemna - komentuje Agnieszka Jacobson-Cielecka, dyrektor programowa School of Form. - “Jeżeli portfolio zostało zrobione szczerze i uczciwie, to jest po prostu poszerzeniem, pogłębieniem jakiejś wymiany, która już między nami nastąpiła. Pytamy, o to co w tym portfolio jest i staramy się to lepiej zrozumieć. Myślę więc, że nie trzeba się do takiej rozmowy specjalnie przygotowywać. To nie jest taka forma egzaminu, która służy temu, aby pokazać kandydatowi jak wielu rzeczy nie wie. Ta rozmowa jest po to, by jak najlepiej go poznać i zrozumieć”.
Na każdym etapie tworzenia portfolio możliwa jest jego konsultacja z jednym z naszych wykładowców. Na takie spotkanie można umówić się poprzez kontakt z biurem rekrutacji.

Dowiedz się więcej o tym jak przygotować portfolio