Dzięki współpracy z partnerami biznesowymi rokrocznie kilkoro najzdolniejszych kandydatów do School of Form otrzymuje dofinansowanie do czesnego, płacąc 50 % jego kwoty w pierwszym roku trwania nauki. Jakie kryteria trzeba spełnić? Kim są fundatorzy stypendiów?

Pomysł

Idea Stypendiów od Firm sięga początków School of Form i jest ściśle związana z zajęciami współprowadzonymi przez reprezentantów biznesu. Firmy partnerskie SoF wierzą w ideę wspierania zdolnych adeptów projektowania i dlatego, poza dzieleniem się wiedzą w ramach zajęć, przeznaczają także fundusze na stypendia.

Jedną z takich firm jest Schattdecor, producent zadrukowanych papierów dekoracyjnych i folii dla przemysłu meblarskiego.

Wiemy jak ważne jest dostrzeżenie i docenienie potencjału, dlatego bardzo zależy nam na wspieraniu tych pretendentów do zawodu projektanta, którzy podczas egzaminów wstępnych udowodnili swoją kreatywność, determinację i talent - tłumaczy Danuta Pawlik, kierownik ds. komunikacji w Schattdecor - W dziale design w Schattdecor pracują projektanci z różnych stron świata, w tym absolwentka SoF. Na własnym przykładzie wiemy jak dużą wartość wnoszą do firm czy instytucji. Chcemy, by najwięcej osób miało szansę ukończyć studia z dziedziny designu i zasilić szeregi kreatywnych, multidyscyplinarnych zespołów.

MG 0082

Zasady Stypendium

Stypendium od Firm przyznawane jest kandydatom na studia stacjonarne lub niestacjonarne w języku polskim, którzy nie ukończyli 26 roku życia. Powinni oni posiadać polskie obywatelstwo lub kartę Polaka i przystąpić do egzaminów wstępnych w datach wyznaczonych do końca lipca b.r. Komisja stypendialna, składająca się z wykładowców SoF oraz reprezentanta fundatora, weźmie pod uwagę wynik egzaminu wstępnego, w tym prezentację, a także list polecający, napisany przez osobę pełnoletnią, niespokrewnioną z kandydatem. Lista osób, którym zostanie przyznane stypendium zostanie ogłoszona w terminie do 10 września.

By przystąpić do programu stypendialnego należy zapoznać się z regulaminem i podpisać oświadczenie. Tych formalności można dopełnić w dniu przystąpienia do egzaminu. Ważnym warunkiem otrzymania stypendium jest również dostarczenie wymaganych dokumentów aplikacyjnych na studia na kierunku wzornictwo oraz nabycie praw studenta.

Przeczytaj Regulamin Stypendium

Korzyści

Laureaci Stypendium od Firm otrzymują wsparcie w maksymalnej kwocie 7500 zł. Stypendium, wypłacane w 10 ratach, obowiązuje w pierwszym roku studiów. Dodatkowo stypendyści zapraszani są przez fundatora na wizytę studyjną w firmie lub fabryce, dzięki czemu mają szansę poznać jej funkcjonowanie od podszewki.

O tym, jak ważne jest Stypendium od Firm opowiada Kamila Loba, absolwentka domestic design (2018), współtwórczyni studia projektowego Wabi: Tak naprawdę gdyby nie otrzymane stypendium nie miałabym możliwości studiowania w School of Form. Nie zakochałabym się w ceramice, nie poznałabym tych wszystkich wspaniałych, inspirujących wykładowców, którzy swoją wiedzą i mądrością ukształtowali moje patrzenie i wrażliwość. Bez tego stypendium przegapiłabym wiele, nie zdobyłabym wiedzy oraz unikalnych umiejętności, które w trakcie studiów dała mi School of Form.

Interesują cię studia w School of Form? Aplikuj już dziś!

Masz pytania dotyczące Stypendium? Napisz lub zadzwoń!

Monika Wyszomierska
tel. 61 271 12 75