Postępujące procesy urbanizacji w rozwijających się metropoliach są jednocześnie wyzwaniem i stanowią ogromny potencjał miast, dla których nie tylko ilość i ekonomiczność budownictwa mieszkaniowego są istotne, ale również poprawa jakości życia dla młodych i starszych mieszkańców. W tym kontekście, aby stać się „funkcjonalnym na przyszłość”, miasta muszą, w różnym stopniu wypracować nowe, innowacyjne metody łączące różne dyscypliny. Czy jest to możliwe? Zapraszamy na spotkanie z Romeą Muryń, polską architektką i urbanistką, absolwentką School of Design and Technology w Copenhadze i Strelka Institute of Media, Architecture and Design.

17.00-19.00
Poznań

10

Współczesne miasta w różnym stopniu przechodzą procesy transformacji przestrzennych oraz społecznych takich, jak zmiany klimatyczne, globalna migracja i postępująca urbanizacja. Doświadczenia ostatnich dziesięcioleci pokazują, że przystosowanie przestrzeni do wzrostu to złożony problem, który może skutkować powstawaniem jednofunkcyjnych dzielnic, które stopniowo doprowadzają do społecznej segregacji, silnie zależnej od komunikacji miejskiej.

Chcąc zaplanować na przyszłość, prężne ośrodki życia miejskiego, wiele miast obecnie zmaga się z nowymi wyzwaniami niż te dotyczące zapewnienia masowego budownictwa mieszkaniowego, takimi, jak: kreowanie rozpędu urbanistycznego w nowych dzielnicach, różnicowanie oferty w odpowiedzi na zmiany społeczne, odnawianie istniejącej struktury mieszkaniowej, zmiana funkcji budynków, zagęszczanie istniejących przestrzeni miejskich, efektywny rozwój miast oraz tworzenie większej ilości otwartych przestrzeni poprawiających jakość życia i atrakcyjnych dla istniejących dzielnic.

Spotkanie z architektką Romeą Muryń odbędzie sie w siedzibie School of Form w Poznaniu 14 listopada 2019 o godz. 17.00 w holu na 1 piętrze. Wstęp na wykład jest wolny po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego znajdującego się u dołu artykułu.

Więcej: http://eng.canactions.com/creating_homes_for_tomorrow

Romea Muryń

Romea

Jest polską architektką i urbanistką. Po uzyskaniu tytułu magistra na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie i uzyskaniu tytułu licencjata w School of Design and Technology, w Kopenhadze, Romea pracowała dla wiodących firm projektowych takich, jak JDS, COBE, REX, BIG i OMA przez 8 lat. Ukończyła również studia podyplomowe „Hybrid Urbanism” (Hybrydowy urbanizm) w Strelka Insitute for Media, Architecture and Design w Moskwie i pracowała jako główny architekt i strateg miejski w projekcie „Moja ulica” ‒ programie miejskich renowacji na wielką skalę, prowadzonym przez KB Strelka w Moskwie, oraz w projekcie „Główne Przestrzenie Miejskie: Rewitalizacja 40 rosyjskich miast”. Jako adiunkt w ramach międzynarodowego programu INDA, Romea wykładała na Design and Architecture, Chulalongkorn University w Bangkoku, w Tajlandii. Jest współzałożycielką studia Locumet, założonego w 2015 roku. Jako Starszy Mentor współpracuje z CANactions School, platformą oferującą program „Integrated Spatial Planning for Amalgamated Hromadas” (Zintegrowane planowanie przestrzenne dla połączonych społeczności), który ma na celu nieodpłatną edukację w zakresie planowania przestrzennego dla pracowników władz lokalnych oraz architektów i urbanistów. Obecnie, Romea jest Dyrektorem programu edukacyjnego „Projektowanie domów jutra”.

Powyższe wydarzenie adresowane jest do subskrybentów naszego newslettera.

Wysłanie zgłoszenia udziału w wydarzeniu będzie uznane za wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu realizacji uczestnictwa w wydarzeniu (więcej szczegółów dot. przetwarzania danych osobowych)