PRZEDMIOT: ROBOTYKA SPOŁECZNA
I, II i III rok industrial design
Prowadzący: Wiesław Bartkowski

Na zajęciach Robotyka Społeczna, prowadzonych przez Wiesława Bartkowskiego studenci 1, 2 i 3 roku specjalności industrial tworzą małą grupę / społeczność robotów o różnych formach i dynamice zachowań.

{jlex}folder:images/AA_WYDARZENIA_2018/AKTUALNOSCI/ROBOTYKA_SPOLECZNA/{/jlex}

O warsztatach

Najpierw budują skomplikowaną strukturę robota na podstawie instrukcji z zestawów Makeblock. Następnym zadaniem jest autorska modyfikacja formy i zachowania robota, oraz wzbogacenie możliwość jego ekspresji poprzez zaprojektowanie i wykonanie “kostiumu” podkreślającego indywidualny charakter jednostki, ale nie odwołujący się do cech kostiumów ludzkich. Wyzwaniem jest podkreślenie dynamiki zachowania, a nie imitacja poprzez nadanie formy antropomorficznej. Celem powyższych działań i zadaniem postawionym studentom, jest wzbudzenie empatii wobec robotów, poprzez dynamikę zachowań każdego z robotów oraz choreografię zachowania całej grupy. Podczas tych zajęć studenci uczą się programowania, zasad działania sensorów (np. Pomiar odległości, orientacji względem ziemi) odpowiedzialnych za percepcję oraz aktuatorów (np. Silniki z enkoderami), które odpowiadają za ruch.

To, co widzicie to początek procesu, menażeria standardowych robotów. W semestrze letnim pokażemy dokumentację foto / wideo modyfikacji form i dynamiki zachowań oraz mini sceny z udziałem małej społeczności robotów. Ciekawi jesteśmy, czy wzbudzimy Waszą empatię?