Skończyła studia w School of Form zaledwie rok temu a juz pracuje dla jednej z najlepszych w kraju agencji UX. Co dała jej szkoła i jakie ma plany na przyszłość? rozmawiamy z Oliwią Przybyłą, absolwentką specjalności communication design.

Dlaczego zdecydowałaś się na studia projektowe?

Zawsze wiedziałam, że chcę robić coś kreatywnego. Kochałam tworzyć, rysować. Nie wiedziałam w jaką stronę chciałam pójść, czy miała to być bardziej grafika projektowa, fotografia czy animacja. Dlatego studia w School of Form były idealnym wyborem. Dzięki możliwości poznania każdej ze specjalności proponowanych przez szkołę na pierwszym roku, mogłam wybrać tę, która najbardziej mi odpowiadała.

przybyla2

Kto jest dla Ciebie inspiracją?

Największą inspiracją od zawsze była moja siostra, z zazdrością patrzyłam na jej prace, które motywowały mnie do tworzenia! Dodatkowo mój promotor Maciej Mach, bo to jego zajęcia i prace sprawiły, że zainteresowałam się bardziej tworzeniem UI. Ponad to jest wiele osób, których pracę obserwuję: Ash Thorp, Tobias Van Schneider, Krzysztof Domaradzki, Dan Klaver, Tomek Biskup. Ostatecznie, mam szczęście pracować w zespole z bardzo uzdolnionymi projektantami, którzy inspirują mnie co dnia.

Z jakiego projektu jesteś najbardziej dumna?

Niewątpliwie najbardziej dumna jestem z mojego projektu dyplomowego - Inclusive Car Interface. Włożyłam w niego wiele wysiłku i pracy. Nawiązałam współpracę z Peugeotem bez Barier, poznałam po drodze fantastycznych ludzi, którzy mieli wpływ na to jakie problemy miał rozwiązywać mój projekt, a co najważniejsze wiele się nauczyłam.

makieta przybyla

Czego nauczyły Cię studia w SOF?

Pokory, multidyscyplinarności i ciężkiej pracy. Otworzyły mnie na różne drogi projektowania oraz nauczyły mnie rozwiązywania problemów w sposób holistyczny.

Co robisz teraz i jakie są Twoje zadania w 10Clouds?

Aktualnie, pracując w 10Clouds jako Product Designer, tworzę szeroko rozumiane produkty digitalowe, w zakresie UX/UI, a czasem także brandingu. Choć moje główne zadania oscylują wokół projektowania interfesjów, zdarza mi się projektować makiety czy prowadzić warsztaty z klientami. Bardzo ważnym aspektem mojej pracy jest komunikacja z klientem, zrozumienie ich produktu, by w jak najlepszy sposób skomunikować go poprzez interfejs. Największą zaletą pracy w 10C jest to, że bardzo dużo czasu poświęcamy na samorozwój, tworzymy koncepty projektów, wyjeżdżamy na konferencje, wymieniamy się wiedzą.

Twoja rada zawodowa dla przyszłych projektantów graficznych?

Moja rada byłaby bardzo prosta. Niech napędza Cię pasja tworzenia, nie bój się pytać i nigdy nie przestawaj się uczyć. Zawsze miej z tyłu głowy, żeby być w tym wszystkim szczęśliwym człowiekiem, jeśli nie jesteś to coś idzie nie tak ;).

Jakie masz plany na przyszłość?

Mam wiele planów, które staram się konsekwentnie realizować. Jedynym z nich, który na ten moment mogę zdradzić, jest projekt bloga o tematyce projektowej. Myślę, że opublikuję go w wakacje, a póki co dalej rozwijam się jako Product Designer i korzystam z walorów kulturalnych Warszawy.

Interesujesz się projektowaniem komunikacji i User Experience? Zobacz czego uczymy na specjalności communication design w School of Form